PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Enflasyon Farkı Sıfır Zam Demektir

Yaşanan yüksek enflasyon karşısında sıkıntı yaşayan kamu çalışanlarına 6 ay önce yapılması gereken zammın gecikme telafisi olarak enflasyon farkı adı altında ödenmesi sıfır zam anlamına gelmektedir.

Gündem 12.12.2022, 12:01 Cansu Polat
Enflasyon Farkı Sıfır Zam Demektir

Aylık enflasyonun çift haneli rakamlara dönüştüğü Türkiye’de memur ve emeklisine %8 civarında toplu sözleşme zammı yapmak hiçbir vicdana sığmaz.

Enflasyon Farkını Lütuf muş Gibi Veriyorlar!

Artan fiyat artışları nedeniyle ortaya çıkan enflasyon farkını bir lütuf muş gibi, yeni bir zammış gibi gösterilmesi asla doğru değildir. Enflasyon farkı bugün ülkemizde memur ve emeklilerine 2022 yılında eriyen maaşlarının geç kalmış ve yetersiz bir telafisidir.

.2023 Yılı Sürdürülemez Yıl Olacak!

Birçok kesim hükümetten destek gelirken, kamu çalışanlarına da Ocak 2023 döneminde önemli iyileştirme yapılması gerekmektedir. Aksi halde 2023 yılı memur ve memur emeklisi için sürdüremeyen bir yıl haline gelecek.

EK Zam ve Refah Payı Verilmelidir!

Yaşanan yüksek enflasyon sonrası hükümetin taraflarla bir araya gelerek mevcut ekonomik gerçekler ışığında yeni zam oranını belirlemesi kaçınılmaz hal almıştır. Memura yapılacak gerçek anlamdaki maaş artısı işte ek zam ve refah payı şeklinde hayat bulmalıdır.

Yorumlar (7)
BANKER BİLO 2 ay önce
2013'te mesleğe başlayınca 3,2 asgari ücret alıyordum bügun 10 yıllık kamu personeli olarak 2,3 kat asgari ücret alıyorum 10 yıllık kıdem tazminatımı üzerine lisans tamamlamamı filan da saymıyorum. 2024- bilemedin 2025 gibi asgari ücretle maaşlar denkleşir.
hasan 2 ay önce
zam olabilmesi icin enflasyon+buyume farkinin uzerinde bir gelir artisi olmali. sendikalarin yillarca zam diye kabullendikleri rakamlar yuzunden ucretli calisanlar her yil biraz daha fakirlesti. emegin sermayeden aldigi pay sadece %25! gelir dagilimi meksika, Venezuela gibi ulkelerde bile daha adil.
Mamır 2 ay önce
Bunu iki yıldır söylüyorum yorumlardan hergün kurumda da enflasyon farkı zam değildir adı üstünde enflasyon farkı bu isterse %500 olsun birşey degil temmuz farkindan önce maaşıma 3100 ekmek alabiliyordum sonra 2235 ekmek nerede zam ekmeğim kaybolmuş gören duyan bilen dahi yok hesap ortada temmuz önceki maaşınızla o günkü ekmek fiyatına bölün birde şimdiki maaşınıza şimdiki ekmek fiyatına bölün sonra bakın içiniz rahatmı nerede tüm sendikalar bunu diyemiyormusunuz
Yakın geleceğin milyoneri 2 ay önce
Hatalı ve kusurlu başlık. Sadece enflasyon farkı vermek, -(eksiye düşürmektir).Sıfır zam değil aksine negatif zam demektir. Çünkü enflasyon ortalama demek asıl tüketimim altında kalmak demek. Editörlük yapan elemanınız bu konuları biliyor olmalı
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa 2 ay önce
En düşük memur maaşı 20 bin lira olmalıdır
Saglikci 2 ay önce
Banker bilo cvp üniversite mezunları fabrikalarda çalıyor sen masa başında sohbet çay gününü gün etmektesin torpilnen işe girmişsin bedava çalışmadan maaş alıyorsun asgari ücretlinin çoluğu çocuğu bu memleket evladı deyilmi sen terör fikrin var seni derhal araştırma yapılmalı
BANKER BİLO 2 ay önce
İDDANI İSPATLAMAZSAN EN ADİ ŞERE*** Pİ** BAK SEN KİMSİN DE ADAM FİŞLİYORSUN
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.