Emzirme Odasına Beraber Alınmayan Anne-Kız Hemşireye Saldırdı!

Bursa’da bebeğini kontrole götüren Elif A. (26) ile annesi, emzirme odasına birlikte girmelerinin koronavirüs tedbirleri nedeniyle yasak olduğunu söyleyen hemşire Hacer E’ye saldırdı. Hemşire Hacer E, kendisine saldıran ve tehditler savuran anne-kızdan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Gündem 26.12.2020, 19:31 26.12.2020, 19:32 Güler Sağlam
Emzirme Odasına Beraber Alınmayan Anne-Kız Hemşireye Saldırdı!

Sağlık çalışanına saldırı, dün saat 11.30 sıralarında, Osmangazi ilçesindeki özel hastanede yaşandı. Elif A., annesiyle birlikte 2 aylık bebeğinin rutin kontrollerini yaptırmak için hastaneye geldi. Elif A. sıra beklerken, bebeğini emzirmek için annesiyle birlikte emzirme odasına yöneldi. Ancak Çocuk Servisi Klinik Sorumlusu olan hemşire Hacer E., pandemi tedbirleri kapsamında odaya yalnızca bebek ile annesinin girebileceğini söyledi.


 

Ancak Elif A., annesinin de yanında odaya girmesi için ısrar etti. Elif A. ve annesi çıkan tartışmada, hemşire Hacer E.’ye saldırdı. Hemşirenin başörtüsünü çeken ve başörtüdeki iğnelerin hemşirenin kafasına batmasına neden olan anne-kıza güvenlik görevlileri müdahale etti. ‘Beyaz kod’ verilmesi üzerine hastaneye sevk edilen polis ekipleri, Elif A. ile hemşireyi ifadelerini almak için emniyete götürüldü. Hemşire Hacer E. kendisine saldıran anne-kızdan şikayetçi olurken, hastanede anneannesiyle kalan bebeğin rutin kontrolü doktoru tarafından yapıldı.

TIKLAYIN

“Defalarca uyardım dinlemediler”

Anne-kızın saldırı anında kendisini ölümle tehdit ettiğini belirten Hacer E., “İki, üç kez aynı taleple geldiler. Her geldiklerinde uyardık. Emzirecek olan başka bir anne sırada bekliyordu. Odanın boş olup olmadığını sorunca kontrol amaçlı emzirme odasına gittim. İçeri girdiğimde tekrar aynı hasta yakınıyla karşılaştım. Uyarıda bulundum. Bu kez bana, ‘Sen sus. Kes sesini. Çık dışarı’ diye seslenince tartışmadan dışarı çıktım. Annesini de dışarı çıkarıp, kapıyı kapattım. Tedavi odasına oturdum, arkadaşımla birlikte ilaç hesaplaması yapıyordum. Anne tekrar kapıyı açtı. Tekrar içeri girmek istedi. Ben yine ilk defa geliyormuş gibi ‘Buyurun’ diye seslendim. Hiçbir şey demedi. Emzirme odasını işaret etti. Cevap vermedim.

“Seni öldürürüm dediler”

Annesi, ‘Ben bu hastaneye bu kadar para veriyorum. 10 bin lira para ödedim. Sen beni dışarı çıkaramazsın. Kızımın yanında durmak istiyorum. Beni dışarı çıkarmanız için gelmedim’ gibi cümleler kurdu. Kızı emzirme odasından çıktı. Annesiyle tartıştığımı düşünüp beni tartaklamaya başladı. Omzumdan tutup sallamaya başladı. O sırada arkadaşlar geldi. Bizi tuttular ama saldırmaya devam ediyordu. Bir yandan annesi de beni itmeye başladı. Annesi beni iterken kızı da baş örtümden asılıyordu. ‘Seni öldürürüm. Seni öldürmüyorsam bu benim insanlığımdan’ gibi cümleler kurarak hakaret etti. Öldürmekle tehdit etti” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağlıkçılar 1 ay önce
Bakmayacaksın bunlara covid mi oluyor ne olursa olsun surunsunler tedavilerini yapmayacaksın bu tiplerin bu zaman da bile sağlık çalışanları şiddet uygulayan insan varı yaratıklara yalvaracaklar ne olur yardım edin tedavilerini yapın diye ancak o zaman yapacan
Sağlıkçılar 1 ay önce
Covid var vatandaş covid bankaya girebiliyonmu dışarıda nasıl bekletiyorlar sizleri sıkıysa gir girebiliyorsan iki kişi mi emzirecek bebeği.isiniz gücünüz saglikcilar a dayilanmak gidin de emniyet te adliyede herhangi bir kurumda yapın da görelim yaka paça dışarı atilirsiniz
vatandaş 1 ay önce
sağlık çalışanı niye almıyor ki2sini birden saçmalık

acilen hastaneyi ve bunu yapanlar soruşturma açılmalı ve meslekten el çektirilmelidir
Karaincir 1 ay önce
İnsan görünümlü hayvancıklar
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?