PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Emeklerinin Karşılığını Alamayan Sağlık Çalışanları: #TeşekkürlerFahrettin Dedi

Pandemi döneminde en ön safta canlarını siper ederek mücadele eden sağlık çalışanları Mayıs 2022 itibari ile hala emeklerinin karşılığını alamadı. Twitter’da bir araya gelen çalışanlar #TeşekkürlerFahrettin başlığı ile tepkilerini dile getirdi.

Gündem 18.05.2022, 04:52 Cansu Polat
Emeklerinin Karşılığını Alamayan Sağlık Çalışanları: #TeşekkürlerFahrettin Dedi

Twitter’da bir araya gelerek aylardır verilmeyen hakları için hastag etkinliği düzenleyen sağlık çalışanları seslerini yine yükseltti. Binlerce Tweet Atan Sağlıkçılar #TeşekkürlerFahrettin Başlığı İle Bakan Koca'ya seslendi.

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve enflasyonun altında ezilen maaşlar bir çok meslek grubunu vurduğu gibi sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiledi.

Özlük haklarında yapılması beklenen iyileştirmelerin yanı sıra sağlıkta artan şiddet olayları, malpraktis ve mobbing ile de mücadele eden, özellikle pandemi döneminde en ön safta canlarını siper eden sağlık çalışanlarına alkışlar tutulmuş, sözler verilmiş, teşekkürler edilmişti. Ancak sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alamadı.

Binlerce sağlık çalışanı seslerini duyurmak adına sosyal medyada bir araya geldi. Twitter aracılığıyla paylaşımda bulunan sağlık çalışanları #TeşekkürlerFahrettin başlığı altında toplandı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Yorumlar (1)
Yhs 2 ay önce
Yhs sandığın dibine çakın bir daha çıkmasınlar oradan
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?