PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ek Ödeme Yönetmeliğine Tepkiler Dinmiyor

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğine sağlık çalışanları topyekûn tepki göstermeye devam ediyor.

Gündem 17.08.2022, 10:41 17.08.2022, 12:47 Cansu Polat
Ek Ödeme Yönetmeliğine Tepkiler Dinmiyor

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Ek Ödeme Yönetmeliği‘nde mali düzenlemelerin emekliye yansımaması başta olmak üzere taban ödemesi tavana takılan sağlık çalışanları aldıkları komik ücretlerin yer aldığı bordroları sosyal medyada paylaşıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın “beyaz reform” olarak nitelendirdiği ek ödeme Yönetmeliğine sağlık çalışanları ve “beyaz reform değil kara leke” eleştirisinde bulunarak sosyal medyadan tepkilerini dile getiriyorlar.

Yorumlar (46)
Dr Namık 2 ay önce
Ysp nin kendini doktorla kıyaslaması, doktor maaşı istemesi, maaşını doktor maaşına endekslenmesi KHK ile yasaklansın. Röntgen çeken adamla o röntgene bakıp tedavi düzenleyen, hastanın ve tedavinin tüm riskini alan. Hastanın devam eden kliniği ile ilgili kaygı duyan bunu dert eden doktoru nasıl kıyaslıyor sunuz ya. El insaf.
ysp değil 2 ay önce
kimse kendini doktorla kıyaslamıyor egosu tavan yapmış şahsiyet. ne istediğimizide anlatmak için yazmayacağım çünkü ya anlamak istemiyorsunuz yada kapasite bu kadar. Artı sağlık personeli, ysp DEĞİL. bunu o kafatasınızın içindeki organa soksanız iyi olur ysp diyerek bizi aşağılamış olmuyorsunuz sadece kapasiteniz belli oluyor
T saglikci 2 ay önce
Namık bey röntgen çekene radyasyona maruz kalıp kanser oluyor haberin varmı onuda yazsanız doktor olMan sana devlette imtiyaz hakkı vermiyor baban hayrına da çalışmıyorsun karşılığında maaş veriliyor ve şu an devlwt maaş düzenlemesinde de süz ayrımcılık yapılmasın diyor yorumcular orantılı şekilde olsun uyu saba 10 katı saglikçıta 1 katı bütçe varsa orabatılı herkesin maaşına göre önce dağılım sonra senin le kıyaslama yapan yok Namık ağabey yolun açık olsun
ysp 2 ay önce
Bu ne aciz bir yorum.bu cumleleri yazan birisi kendini YSP kiyasliyordur.bize ne alirsaniz alin 602 tl aldik.şu hayat pahaliliginda kendi derdimizdeyiz.bizene sizden
LABORANT 2 ay önce
BİZİM SİZİNLE DERDİMİZ YOK SİZDE HAKKINIZIN ALTINDA ÜCRET ALIYORSUNUZ BİZDE BAKANLIĞI EVLAT AYRIMI YAPAN BABA GİBİ DÜŞÜN ANLAYACAKSI
Vatandaş 2 ay önce
dr namık sen personel olmadan lavaboya gidemezsin bir yerin sıkışınca güvenliği çağır hastaya teşisi röngene gönder tahlil için laboratuvara gönder yatış için hemşireye gönder 24 saat takip etsin iğnesini ilaçını her çeşit tadaviyi yapsın personel pisliğini temizlesin idare parasını faturalarını hazırlasın ee şimdi sen hasta baktında tedavimi yapmış oldun arabanın bile ufak bir dişlisi bozulsa o araba gitmez tabi senin kafan bunu almaz
Kırmızı Değirmen 2 ay önce
hARBİ SEN D** FAZLASISIN
@hemsire 2 ay önce
Ysp nedir yasanin duzelttigini bile kabullenememissin bizler saglik personeliyiz kimsenin yardimcisi falan degiliz sen isini yapiyorsun bizde isimizi yapiyoruz
Ysp 2 ay önce
ALLAH aşkına acilde dikişi sağ memuru atar puan alırsın...atel yapar puan alırsın....yaralanma gelir elin ayağına dolaşır ...ysp ye abi dersin bı taraflar sıkıştım....anla artık okumuş ama kibirli insan sağlık ekip işidir ..
Biologist 2 ay önce
ağır vaka kendisi ezik!
MURAT 2 ay önce
HANGİ RİSK DR NAMIK. BİRDE RİSK DEYİP DURUYORSUNUZ YA. ARTIK SIFIR SORUMLULUĞUNUZ VAR. RİSKİ ALAN HASTADIR HEKİM DEĞİL
Sağlık çalışanı 2 ay önce
gereksizsin namık
Ysp 2 ay önce
Tek başına Ego tedavisi yapabilirsin.....yap olmadan denesene...her makamın üstü
ebe Simay 2 ay önce
çarpıtma. hiç bir sağlıkçı eşit alalım demiyor. hakkımızı alalım diyor herkes. sen 9 bin alıyorsan en az 3000 lirayıda biz hakediyoruz diyor. bu anlama kıtlığı ile nasıl doktor oldunuz siz?
Uzm Dr Gültekin 2 ay önce
Sayın meslektaşım öncelikle üslubunuzdan dolayı sizinle aynı mesleği paylaştığım için utanıyorum.
Dr ile maaşını endeksleyen hiçbir sağlıkçı arkadaşım olmadı.Hocam hakkınız iki katını alın ancak bizim de çok az diyorlar ki haklılar.
Daha dün bakanı yuhalıyorduk 3-5 bine sattınız mı onurunuzu.
İnsafla kalın,insan kalın..
Boran 2 ay önce
Namık sen nasıl dr oldun . Okuma yazma biliyorsun dimi
mini ödeme 2 ay önce
mini mini minnak ödeme. en minik ödeme. mini ödeme. niye en ağır işçi olan sağlıkçılara ebe hemşire sağlık memuru eczacılara. bol keseden ödeme yaptığınız kurumları sayın bakalım.
44 2 ay önce
Milleti birbirine düşürüyor. Büyük ihtimal doktora göstermeden attı yazıyı,
Sağlık personeli 2 ay önce
3600 ek gösterge geldi
%20 toplu sözleşme zammı geldi
750 TL taban döner geldi
Bakanımıza teşekkür etmeliyiz
kim çıkardı yönetmeliği 2 ay önce
yönetmeliği hazırlayanların içinde biz sağlıkçıları temsil eden birileri varmıydı? belli ki yokmuş yönetmelik bizlerin lehine değil. belliki bir zihniyet bize üvey davranışı yapıyor
Ihser 2 ay önce
Doktorla kendinizi ayni kefeye koyuyorsunuzya. Doktor olmak icin 10 yil okuyorlar.Taaa l7seden beri calis calis doktor olmak icin sonrada hastanede calusan temuzlikcide ayni parayi istiyor cok komik.Herkez yerini yurdunu bulundugu konumu iyi bilmeli.
çok minik ek ödeme 2 ay önce
yok kıyaslamadık. derdimiz siz değilsiniz. derdimiz bize verilen ödemenin zavallı olması
Dönerci 2 ay önce
Kimsenin derdi doktorun aldığı parada değil. keşke doktor 50-60 hatta 100 bin alsa bana ne zararı var. okumuş hak etmiş alsın tabi ki güle güle harcasın. ama diğer çalışanlarda hakkaniyetli bir şekilde faydalansın. meselenin özü, sözü bu. kimse kimsenin aldığı hakları kıskanmasın, ben nasıl alabilirim diye uğraşsın.
Entegre Pratisyen Hekimi 2 ay önce
Entegre TSM lerde, Entegre ilçe devlet hastanelerinde acil bölümünde nöbet turan doktorlar, sağlık personelleri neden teşvik ek ödeme alamıyor? 1.basamakta çalışan Doktorlar, acil sağlık hizmetleri çalışanları (112), Sağlık çalışanları şehir hastanelerinin bir kısmının 4 te biri kadar döner sermaye geliri elde ediyorlar. Şehir hastanelerinde performans üreten her personel teşvik primi alıyorken 112 personelleri, doktor, paramedik, att neden alamıyor? Entegre ilçe devlet hastanelerinde nöbet tutan personel neden teşvik alamıyor? Halk sağlığı laboratuvarlarında çalışan hekim, hemşire, sağlık teknisyeni neden teşvik ödemesi alamıyor? 1.basamak oldukları için mi? Neden böyle haksız ayrımcılık yapılıyor?
sapına kadar 2 ay önce
doktora salladıkça kaybedeceksiniz farkında değilsiniz yapmayın etmeyin... yeni bir strateji geliştirin, sallayanların%90 ı sarı- kırmızı sendika üyesi. utanmadan doktor diyorsunuz hala. önce bi yaptıklarınızdan utanın sene başı %20 zammı üstüne memur zammına yalanıyorladı NE OLDU ?
cevap 2 ay önce
hadsiz kimsenin bir seye yalandığı yok mumessıle yalanan acemi
Karabük 2 ay önce
Yhs oylar sayın kılıçtaroğluna elimden geleni yapacağım bunlara üç beş maaş alan oy versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?