PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ek Gösterge Düzenlemesi Meclis Genel Kurulunda Kabul Edildi

3600 ek gösterge düzenlemesini de içeren torba yasa teklifinin 23 maddelik ilk bölümü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi.

Gündem 01.07.2022, 23:49 01.07.2022, 23:53 Cansu Polat
Ek Gösterge Düzenlemesi Meclis Genel Kurulunda Kabul Edildi

Çoğunlukla ekonomiye ilişkin maddeleri kapsayan ve ilk bölümü 23 tekliften oluşan ek gösterge düzenlemesini de içeren torba yasa teklifinin 1. Bölümü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlar ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname de değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifinin 1. bölümü Genel Kuruldan geçti.

Ek gösterge gruplarının yeniden belirlenmesini de içeren ve emekli sandığı kanununda da değişiklik öngören düzenleme ile ek gösterge gruplarına yeniden belirleme konusunda Bakanlar Kurulu’na ve Cumhurbaşkanına yetki veriyor.

Meclis Genel Kurulu çalışmalarına devam ederken teklifin 2. bölümü üzerindeki görüşmeler şu an devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı ödeneğine bağlı olarak belirlenmekte olan TBMM Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Bakan ve TBMM üyelerinin emekli aylıklarının belirlenmesine ilişkin esaslar yeniden tespit edilerek kamu görevlilerinde olduğu gibi gösterge sistemine tabi tutulacak.

Devlet Memurları Kanunu’na tabi kamu görevlilerinin ek gösterge rakamları, hiyerarşi, hizmet sınıfları, öğrenim durumu ve dereceler dikkate alınarak yeniden belirleniyor.

Meclis Genel Kurulu çalışmalarına devam ederken teklifin 2. bölümü üzerindeki görüşmeler şu an devam ediyor.

Yorumlar (4)
KarAbuks 2 ay önce
KarAbuk cvp sizin maas asgari ucret olmali hizmetli devlete ne faydasi var
Karabük 2 ay önce
Yhs millet vekili genel müdür daire başkanı genel sekreterler taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok
ARIK 2 ay önce
Ek ödemede 2008 öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılma durumu var. Bu haksızlık. Kanunda geçiyor mu? açıklığa kavuşursa ve haksızlık giderilirse sevinirim.
Ahmet 2 ay önce
Lise mezunu sağlıkcıyım hakkımı helal etmiyorum bende yazı tura ile okul bitirirdim statü önemliydi hakkımı helal etmiyorum
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?