PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ehliyet Alacaklar Dikkat! Yönetmelik Değişikliği İle Simülasyon Şartı Getirildi!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle sınıf ayrımı yapılmaksızın tüm sürücü adaylarına emniyet kemeri simülasyon eğitimi alma zorunluluğu getirildi.

Gündem 20.09.2022, 09:42 20.09.2022, 09:51 Cansu Polat
Ehliyet Alacaklar Dikkat! Yönetmelik Değişikliği İle Simülasyon Şartı Getirildi!

Emniyet kemeri simülasyon eğitimi zorunluluğuyla sürücülerin emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor. Yönetmelik değişikliği bugünkü Resmi Gazetede yayınlandı.

SINIF AYRIMI OLMADAN HERKES SİMÜLASYON EĞİTİMİ ALACAK!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan yeni yönetmelikle sınıf ayrımı yapılmaksızın tüm sürücü adaylarına direksiyon eğitimlerine başlamadan önce emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak maksadı ile emniyet kemeri simülasyon eğitimi zorunlu oldu.

Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle Sürücü adayları emniyet kemeri takmamanın doğuracağı sonuçlar hakkında uygulamalı olarak eğitime tabi tutulacak.

Çıkarılan yönetmeliğe eklenen geçici madde ile 29 Mayıs 2013 tarihinden önce motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitimi dersi sınav sorumlusu belgesi alanlar ilgili koşullara sahip ise hizmet içi eğitime tabi tutulacak.

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 hafta önce
Ehliyet alımında milli eğitim bakanlığı değil iç işleri bakanlığı ilgilenmeli bu sınavları ve kuralları iç işleri bakanlığı yapmalı sadece öğretmenlere para kazandırmak adına sistemin meb e verilmesi sadece ehliyet alımlarını kolaylaştırdı içişleri bakanlığına devredilmeli kesinlikle bu şekilde olmali
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?