Eğitim Araştırma Hastanesinde Tahta Kurusu Kabusu

Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinden son günlerde gelen tahta kurusu şikayetleri artarak devam ediyor. Son olarak bir hastaya refakatçi olan bir vatandaş yaşadığı çileyi yerel gazeteye gönderdi.

Gündem 27.08.2020, 15:32 Güler Sağlam
Eğitim Araştırma Hastanesinde Tahta Kurusu Kabusu

2 yıl önce yine ağustos ayında  tahta kuruları ile gündeme gelen hastanede dönemin başhekimi Akif Çakar; toplam tahta aksamlı olan 470 refakatçi koltuğunun metal aksamlı koltuklarla değiştirildiğini açıklamıştı.

Başhekim Çakar "Haftalık olarak haşarata karşı servislerimizde ilaçlama yapılmakta olup, lüzumu halinde ilaçlama işlemi daha sık olarak da yapılabilmektedir" demişti.

O günden bu yana geçen 2 sene içerisinde tahta kuruları SAÜEAH'ı yeniden bastı. Hasta yakınlarının yatmak zorunda olduğu refakatçi koltuklarının bir kısmında yeniden görülen tahta kuruları hastanede kalan hasta yakınlarını çileden çıkarttı.

Her gece vücutlarında oluşan ısırıklar nedeniyle bir kaç hasta yakını acile başvurmak zorunda kalıyor.

Bütün odalar tahta kurusu dolu bütün hastane çalışanları olaydan haberdar haberlere bile çıktık diye cevap alıyorum sağlık bakanlığı anlaşmalı ilaçlama şirketi varmış ilaclatiyorlar ama geçmiyor beceremiYorlar diyorlar kadının kolu kabarık bir refakatcinin benim dün yüzümden ısırdı acilden giris yaptırdım her gece bir koltuk kapı dışarı atılıyor ya inanılması mümkün değil hesabını kim verecek bunun dediğimde hastane sorumlu olmuyor o yüzden rahatlar deniliyor resimleri attım burada 1 gün vakit geçirirseniz gördüğümüz muameleye şahit olursunuz Allah düşürmesin !!!

Kaynak: Medya Bar

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?