Eğitim Araştırma Hastanesinde Müfettişler İncelemelerini Tamamladı, Savcılık Olaya El koydu!

Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasıyla Diyarbakır’da skandal uygulamalarla gündeme getirilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesini bir aydır kıskaca alan müfettişler incelemesini tamamladı. Savcılık yüzlerce rapora el koydu.

Gündem 10.07.2021, 17:52 10.07.2021, 21:51 Güler Sağlam
Eğitim Araştırma Hastanesinde Müfettişler İncelemelerini Tamamladı, Savcılık Olaya El koydu!

Diyarbakır’da skandal uygulamaları ile gündemden düşmeyen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli gelişme yaşanıyor. Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasıyla her hafta bir krizin yaşandığı hastanedeki tüm işlemler mercek altına alındı. Yaklaşık bir aydır kıskaca alınan hastanede müfettişler çalışmasını tamamladı.

Savcılık el koydu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen savcı, hastanede inceleme başlattı. Savcılık, usulsüz işlemlerin merkezi olarak gösterilen Sağlık Kurulu tarafından verilen tüm raporları mercek altına aldı. Savcılık talimatı ile sağlık kurulu tarafından hazırlanan yüzlerce rapora el konuldu.

Alımlar ve ihaleler mercek altında

Geçtiğimiz günlerde hastaneye gelerek kamp kuran müfettişler, sağlık kurulu, randevu sistemi, medikal ve ilaç alımı başta olmak üzere son dönemlerdeki tüm ihaleleri mercek altına almıştı. İnceleme kapsamında müfettişler, sağlık kurulunda görev yapan hekim ile hastanenin idari birimlerinde görev yapan personelin ifadesine başvurmuştu.  Öte yandan, öğretmen evinden alımı yapılan yemek ihalesi ve dağıtımının da müfettişler tarafından soruşturulduğu öğrenildi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?