Eğitim Araştırma Hastanesinde Kovid'li Personeli Çalıştırıyorlar İddiasına Açıklama!

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hastanede çalışan personelin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen çalıştırıldığı iddiasına ilişkin açıklamada bulundu.

Gündem 06.11.2020, 10:45 06.11.2020, 10:55 Güler Sağlam
Eğitim Araştırma Hastanesinde Kovid'li Personeli Çalıştırıyorlar İddiasına Açıklama!

Hastane yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“05.11.2020 tarihinde basında yer alan Covid 19 testi pozitif çıkan sağlık personelinin çalıştırıldığı haberi ile ilgili yapılan incelemede;

Bahsi geçen personelin nöbet istirahatinde olduğu 03.11.2020 tarihinde, saat 21:42’de hastanemiz pandemi polikliniğine başvurarak PCR testi verdiği, 04.11.2020 tarihinde, saat 14:15’te ise testinin pozitif çıktığı, ancak ilgili personel tarafından radyoloji birim sorumlusu ve hastanemiz idaresine bu konu hakkında bilgi verilmediği ve çalışmaya devam ettiği öğrenilmiş olup konu ile ilgili ivedilikle idari soruşturma başlatılmıştır. Çalıştığı süre boyunca Sağlık Bakanlığı pandemi rehberinde yer alan kurallar gereği personelin hastalar ile yakın teması bulunmamış olup maske, mesafe, eldiven kurallarına riayet ettiği öğrenilmiştir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kamera kayıtları incelendiğinde, hastane içi yapılan denetimlerde Hastanemiz Başhekimi Uz. Dr. Fevzi Bircan ÖZKAN’ın 04.11.2020 tarihinde Acil tomografi bölümünde 22:36-22:46 saatleri arasında ilgili personelle, bizzat bölümün sorunları hakkında bilgi aldığı, fakat kendisine de hasta olduğu, örnek verdiği, PCR testinin de pozitif çıktığı, ancak ilgili bilgi vermeden nöbetine devam ettiği tespit edilmiştir.

Pandemi sürecinde mesai kavramı gözetmeksizin sağlık hizmeti sunumunda üst düzey hizmet anlayışıyla çalışan fedakar sağlık personellerimiz vatandaşlarımıza gereken hassasiyet çerçevesinde hizmet vermeye devam edecektir.”

HABERİN GEÇMİŞİ

İLKHA muhabirinin edindiği bilgilere göre Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pandemi Bölümünde tomografi servisine bakan K.Ö’nün, aynı hastanede 3 Kasım saat 21.00 sıralarında yaptırdığı Covid-19 testi 4 Kasım saat 14.00 sıralarında pozitif olduğu kesinleştiği ve K.Ö’nün, testinin pozitif çıkmasının ardından izin istediği ancak yerine bakacak başka bir personel bulunmadığı gerekçesiyle bünyesinde bulunduğu şirket tarafından izin verilmediği iddia edildi. 

Haberde Söz konusu şirketin, bu durumu hastane yönetimine bildirmediği de gelen bilgiler arasında. K.Ö’nün hasta haliyle çalışmasının tomografi çekimine gelen diğer hastaların ve onunla temas halinde olan herhangi birinin risk altında olduğu belirtiliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?