PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Eğitim Araştırma Hastanesinde İllegal İşler Yapan Personele Özel Bina Kıyağı mı Yapıldı?

Trabzon’da yerel bir sitenin iddialarına göre; hastane personeline ve hatta doktorlarına varana kadar korku imparatorluğu kuran yetkilinin devleti 7 yıl öncesinin parasıyla 40 bin lira zarara uğrattığı ileri sürüldü.

Gündem 06.11.2022, 00:26 Cansu Polat
Eğitim Araştırma Hastanesinde İllegal İşler Yapan Personele Özel Bina Kıyağı mı Yapıldı?

61 Trabzon haber sitesinde yer alan iddialar da, hastaneye gelen denetmenlerin usulsüz mesai ödemeleri yapılması nedeniyle 2015 yılı değeri ile 40.000 TL zimmet çıkardığı ileri sürüldü.

İşte o haber:

Kanuni eğitim araştırma hastanesinin yapılışında devasa bir bina ortaya çıkmış ve binanın içinde sayısız büro boş olmasına ve şoförlerin görev hizmetleri için büro tahsis edilmesine rağmen eski hastane yetkililerinden bir kişinin devletin imkanlarını arsası kimin olduğu belli olmayan veya milli emlağa kayıtlı arsaya, şoförlere özel bina yaptırdığı iddiası 61 Trabzon Haber sitesinde yer aldı.

“Eski hastanedeki yetkili şoförlere bu kıyağı neden yaptı?

Bu zat tüm illegal işlerini hastanede görev yapan bir kaç şoförle yürütüyordu.

Hastanenin personel ve doktorlarına kadar korku imparatorluğu kuran bu şahıs ayrıca oto alım satımı yaparken tüm araçlarının lastik ve parça ile bakımına kadar garaj sorumlusuna (devletin araçlarına yapılmış gibi)yaptırıyordu.

Ayrıca bu kadarı yetmiyormuş gibi, yandaşlık, paylaşım ve menfaate dayanan ilişkilerden dolayı aynı yetkili şoförlere katmerli mesailer yazdırmadan da geri kalmıyordu.

Şikayet üzerine hastaneye gelen denetmenler bu yetkiliye usulsüz mesai ödemelerinden dolayı en az yedi yıl önceki rakam ile kırk bin TL zimmet çıkardı.

Şahsın bu parayı da hastane yemekhanesini işleten firmadan alarak ödediği iddia edildi.

Yemekhaneyi işleten firma ise personelin yiyeceğinden kısarak verdiği 40 binlik açığı kapatmış oldu.

Tüm bu yapılanlara ise Ak partili bir başkan yardımcısı tüm “hıyanetleri biliyoruz tüm bilgiler bizde" demesine rağmen gereğini bir türlü yapmamışlardır.

İşte tüm bu yaşananlardan dolayı paydaşı olan şoförlerin özel bina (garaj) talebi üzerine yine devlet zarara uğratılarak bu köşk gibi bina özel olarak hastaneden bağımsız bu meçhul arazi üzerine yaptırıldı.

Bu binanın içerisinde bir evde ne var ise her şey mevcuttu.

Hastanenin bir süre sonra yönetimine vatan sever insanlar gelince bu organize çeteyi lav edip dağıttılar, sonra da bu meçhul arazi üzerine kurulan binayı bölgede heyelan var diye haklı olarak yıkım kararı aldılar.

Şimdi soruyoruz, bu usulsüzlükleri Devletin gücünü makamını ve kasasını kullanıp zarara uğratanların yaptıkları yanına mı kalacak?

Olaylara hakim olan il sağlık müdürlüğü ve hastane yönetimi hatta bakanlık bu hıyanetin gereğini yapacak mı?

Bekleyip görelim.”

Yorumlar (9)
erkan bulut dostları 4 hafta önce
erkan bulut çık ortaya herkesı facebook hesabından ifsa et.... senden az gıder dığerlerınden çokkk
erkan bulut dostları 3 hafta önce
BİR KERE DE ADAM OLUN. ADALETE TESLİM OLUN. SUYUN ALTINDA HAVA KABARCIĞI DURMAZ. GERÇEKLER MEZARA KADAR RAHATSIZ EDECEK VİCDANINIZI..
İSMET 4 hafta önce
HABERDE İSİM YOK,SİZ İSE ERKAN BULUT DENEN ŞAHISIN İSMİNİ ZİKRETMİŞSİNİZ.HASTANEDE SAYISIZ AMİR VAR İKEN NEDEN ERKAN BULUT,ERKAN LEGAL DEĞİL İLLEGAL ADAMDIR ONDAN MI BU YAZINIZ? YOKSA BİR BİLDİĞİNİZ Mİ VAR LÜTFEN AÇIKLAYIN?
gülay özdemir 3 hafta önce
Erkan bulut sostları:Bu usulsüz harcamaları yapanlar mıı ?yargılanmalı yoksa ortaya çıkarma mücadelesi verenler mi? unutma ki...Devletin kasasından usulsüz harcanan her bir kuruş senin çocuklarını ve torunlarını bile etkiler geleceklerini çalar.sana yağcılığından dolayı yazıklar olsun.
Bülbül 3 hafta önce
Çalıştığı kuruma zarardan başka eylemi bulunmayan erkan ve çetesine hesap soracak yok mu?
Tr61 1 ay önce
Belirtilen sitede böyle bir haber yok.
Seis 4 hafta önce
Ooooo sonradan gelir sesi
İzzet Altınmeşe 4 hafta önce
Haberde hiç bir isim verilmemiş, bu demektir ki bu haberi sahiplenenler bu kahpeliği vatana yapmışlar.
eksi 45 derecede vatan için dağlarda çatışan ve şehit olan Mehmetçiğin ve gariban her bir vatandaşın hakkını kim yiyor ise Allah belasını versin.
cumhuriyet savcılığı bu haberi dikkate alıp "bu şahısları tespit ederek ki zaten kendileri bizi diyorlar" acil tutuklamalı ki Devletin kasasına el uzatanlar korkudan geri adım atsınlar.
aydın aydın 3 hafta önce
gerçek tende haberde suçlanan bir isim net yok bunu ortaya çıkaracak olan Trabzon valiliği, il sağlık müdürlüğü ve AK parti il teşkilatıdır. Birleri ise Erkan Bulut denen isime bu usulsüzlüğü mal etmiş onun ismini -vermiş. Şoförlere yapılan bu özel bina bu gün 500 TL değerindedir. Bir kaç firma bunu yapmış diyorlar ve bu firmalar hastaneye iş yapan firmalar kısacası harcama dolaylı yoldan yine Devletin kasasına yansımış. Yazık çok yazık bu yolsuzluk karşılıksız kalmamalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın