Eğitim Araştırma Hastanesinde Hasta Yakınları Evlerinden Kilim ve Battaniye Getirerek Isınmaya Çalışıyorlar!

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesi 2 ay önce tadilata alındı. Tadilatın başlamasıyla yoğun bakım ünitesindeki eşyalar, hastanenin 1'inci katındaki Beyin Cerrahisi Kliniği'nin hasta yakınları için tahsis edilen bekleme salonuna alındı.

Eğitim Araştırma Hastanesinde Hasta Yakınları Evlerinden Kilim ve Battaniye Getirerek Isınmaya Çalışıyorlar!

Eşyaların taşınmasının ardından bekleme salonu depo olarak kullanılarak, hizmete kapatıldı. Durumdan etkilenen hasta yakınları, koridorun soğuk olmasından dolayı evlerinden kilim ve battaniye getirerek ısınmaya çalışıyor. Bir hasta yakını, bekleme salonu eşya dolu ve kapalı olduğu için yoğun bakımdaki hastası için 15 gündür soğukta koridorda beklediğini söyledi. 16 gündür koridorda beklediğini anlatan başka bir hasta yakını ise üşümemek için evden kilim ve battaniye getirmek zorunda kaldığını belirtti.

TIKLAYIN

TADİLAT BİTİNCE BEKLEME SALONU KULLANIMA AÇILACAK

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Baysal, yoğun bakım ünitesinin 2 aydır tadilatta olduğunu belirterek, oradan alınan eşyaları bekleme salonuna yerleştirdiklerini söyledi. Baysal, tadilatın bitmesinin ardından bekleme salonunu tekrar kullanıma açacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 20:20

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER