Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde İntihar!

İzmir'in Bornova ilçesinde, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Dahili Tıp Bilimleri Bölümü üyelerinden Prof. Dr. Sadık Akşit’in intihar ederek yaşamına son verdiği belirtildi.

Gündem 10.03.2020, 21:01 12.03.2020, 07:16 Güler Sağlam
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde İntihar!

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli bir doktor 8 katlı binanın çatısından atlayarak intihar etti. Görgü tanıkları, doktorun intihar öncesi keşif yaptığını ileri sürüldü.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE DOKTOR 8'İNCİ KATTAN ATLAYARAK İNTİHAR ETTİ! TIKLAYIN

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde meydana geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sadık Akşit, hastane içerisinde bulunan 8 katlı poliklinik binasının çatısına çıkarak, binanın çatısından kendisini boşluğa bıraktı. Durumu gören hastane personelleri ve vatandaşlar Akşit'in yanına koşarak yardım etmek isteseler de Akşit'in olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi.

TIKLAYIN

'Yüklü miktarda kredi, çektim ödeyemiyorum'

Birkaç ay önce emeklilik dilekçesi verdiği öğrenilen Prof. Dr. Sadık Akşit, görgü tanıklarının iddiasına göre intihar öncesi keşif yaptı. Hastanede görevli bir doktorun, intihar öncesi Akşit ile karşılaştığı ve Akşit'in çatıya çıkmadan önce bina önünde bulunan zemine baktığını, normal şartlarda sakin olan doktorun ise gergin tavırlar içerisinde bulunduğunu söylediği öğrenildi. Ayrıca Akşit'in intihar öncesi gözlüğünü ve kişisel eşyalarını odasında bulunan masaya bıraktığı, masanın üzerinde ise 'Yüklü miktarda kredi çektim, ödeyemiyorum' yazılı not kağıdı bulunduğu iddia edildi.

Öte yandan, Akşit'in cansız bedeni hastane morguna kaldırılırken, çok sayıda hastane çalışanı ve yakınları hastane morgunun önünde bir araya geldi. Savcının incelemesinin ardından doktorun cansız bedeni İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GÖZYAŞLARI İLE TOPRAĞA VERİLDİ!

Borçları yüzünden önceki gece görev yaptığı Ege Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Bölümü'nün 6. katından atlayarak canına kıyan Prof. Dr. Sadık Akşit, görev yaptığı hastanede düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna toprağa verilmek üzere Burdur'a götürüldü. Törende mesai arkadaşları ailesi eşi Sema ve kızı Yağmur güçlükle ayakta dururken, herkes tarafından sevilen Akşit'in hastaları ve hasta yakınları bile gözyaşlarını tutamadı

Yorumlar (0)
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?