Ebelik, Tarihin En Eski Mesleklerinden Biridir!

İnsanın doğumundan önce, doğum esnasında ve doğumdan sonra ilk sağlık hizmeti aldığı ebeler; sağlık göstergelerinin değerlendirilmesinde ilk sıralarda yer alan anne- bebek- çocuk sağlığının geliştirilmesi ve koruyucu sağlık hizmetleri konusunda önemli hizmet vermektedir.

Ebelik, Tarihin En Eski Mesleklerinden Biridir!

Doğum öncesi yaptıkları gebe takipleri sayesinde, gebelik sürecinde ya da doğum esnasında gelişebilecek anormalliklerin tespitini yaparak; sağlıklı bir gebelik, sağlıklı bir doğum yaşanmasını sağlayan ebeler; doğumdan sonra bebek ve annenin sağlığı için de hem sağlık görevlisi hem eğitimci olarak hizmet sunar. 

TIKLAYIN

Günümüzde ebeler sadece sağlık evlerinde değil, diğer sağlık kurum ve kuruluşlarında da görevlerini özveriyle yerine getirmektedir. 

Tarihin en eski mesleklerinden biri olan, son derece fedakârlık ve özveri isteyen bu kutsal mesleğin değerini vurgulamak amacıyla kutlana gelen 21-28 Nisan Ebeler Haftası vesilesiyle; kamuda ve özelde çalışan, her şartta bu zorlu ve kutsal mesleği icra eden ebe arkadaşlarımızın Ebelik Haftası’nı kutluyor; onların nezdinde içinde bulunduğumuz zor günlerde büyük özveriyle mesai yapan bütün sağlık personeline şükranlarımızı sunuyoruz..

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER