PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ebe, 'Mesleğimi Yapmaya Engel Oluyorsunuz' Diyerek İstifa Etti

Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yaptığı öğrenilen ebe kadrosundaki bir personel, hastane idaresinin keyfi uygulamalarını gerekçe gösterdiği dilekçesiyle mesleğinin yapılmasına engel olunduğunu ileri sürerek istifa etti.

Gündem 06.09.2022, 10:30 06.09.2022, 10:39 Cansu Polat
Ebe, 'Mesleğimi Yapmaya Engel Oluyorsunuz' Diyerek İstifa Etti

“13 yıllık emeğimi çöpe attım” diyen ebe, sağlığının oturduğu koltuğu devletin değil, şahsi malı gibi görenlerin yaptıklarına boyun eğmeyeceği kadar kıymetli olduğunu söyledi.

Twitter’da Neva isimli bir kullanıcı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli olduğunu belirterek ilginç iddialarda bulunarak istifa etti.

Paylaşımına sendikaları, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile haber kanallarını etiketleyen kullanıcı hastaneye verdiği istifa dilekçesini paylaştı.

Ebe kadrosunda hastanede görev yaptığını ileri süren Neva kullanıcısının paylaşımı şu şekilde:

"Ben 13 yıllık emeğimi çöpe attım. Çünkü sağlığım, oturduğu koltuğu devletin değil şahsi malı gibi görenlerin yaptıklarına boyun eğemeyeceğim kadar kıymetli hastane yönetimi kendinden olanlar ve diğerleri diye hastaneyi ikiye ayırmış durumda, çalışma şartlarımız kıdemimiz, emeğimiz kimsenin umurunda değil karşımızda muhattap olabileceğimiz kimse yok.

Çoğu servis sorumlusuyla bile konuşamazken müdürümüze ulaşamıyoruz bile.covid-19 salgını ile hastane idaresi, yoğun bakım sertifikası olmasına rağmen idareye yakın olan isimleri ya geri plana, ya idari birimlere çekti ya da dönüşümlü çalışılacak diyerek evlerine gönderdi o dönüşüm hiç olmadı ve açıklamaları ‘biz onları unuttuk’ oldu.

Yoğun bakım ve covid servislerine ebesinden anestezi teknikerine kimi zaman sözleşmeli olanları ‘sözleşmeni yakarım’ diye tehdit edecek kadar ileri giderek zorla gönderildi. Salgın bitip durumların düzelmesi ile birlikte kendilerince ‘uygunsuz’ görülerek....hastanenin tüm birimlerine görevlendirme yazısı yazmadan tebliğ etme gereği bile duymadan görev yerlerimiz değiştirildi.

Yoğun bakımın en yoğun en zorlu zamanlarında günaşırı 24 nöbetlerle çalıştırılıp, şimdi kendilerine yakın olan isimleri oraya alabilmek için tebliğ dahi edilmeden görev yerimden gönderildim.Çünkü bizim ne kadr ve nasıl çalıştığıma değil önemli olan onlarn neyi ve kimi istediği" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (8)
Fatih 3 hafta önce
Sorunlar ve sorunların sebepleri çok tanıdık aslında neredeyse heryer böyle
ali 3 hafta önce
önce istenmeyen yerdi yogunbakım acil.... şimdi teşvik fazla olunca kendi adamlarını gecirmek için her türlü katagüllüyü yaparlar artık...servis hemşiresi 800 aldı .yogunbakım acil 3500 aldı teşvik aldı...3.basaklarda..
Haklı 3 hafta önce
Ebe hanım haklı galiba. Son zamanlarda bizlerinde şevki kırıldığı çok oldu
Riskli birim 3 hafta önce
Servis Hemşiresi az mı yoruluyor ki bu kadar fark var. Yoğun bakımda 2 hastaya bir hemşire serviste 30 hastaya bir hemşire
ali 3 hafta önce
önce istenmeyen yerdi yogunbakım acil.... şimdi teşvik fazla olunca kendi adamlarını gecirmek için her türlü katagüllüyü yaparlar artık...servis hemşiresi 800 aldı .yogunbakım acil 3500 aldı teşvik aldı...3.basaklarda..1.derecede lisans mezunu olanlar aldı.
Hemşire 3 hafta önce
Her 3 . Basamak almıyor o parayı.Ben de 3. Basamak yoğun bakımdayım,1450 aldım.
Ebe 1604 3 hafta önce
Hastanede kimse çalışmazdı eskiden sonra performans geldi hoppp torpilliler geçti,aile hekimliginde kimse görev almadı maaşla yükseldi hoppp o torpilliler eski sağlık ocağında çalısanları ekarte edip aile hekimliğine aktı,acil servisler ve yoğun bakım,gebe odasını kimse seçmezdi,yıllarca en tecrübe ettigim tek kuruş performans almadığım acil servis dogum klinikleri yine torpilliler yerleşti kimseye izin verilmedi..sağlik ocağına geçtim kimsenin çalısmaya tenezzül etmediği döner performans olmayan yer aile hekimliği maaşlar yükselince hopp uyanık kesim oraya akın etti...öyle bir sisyem ki tecrübe birikim o alanda eğiyim iş yapan,yapış sekli degilde sistem rekabet torpil liyakatsızlik birilerinin para aklama yeri gibi oldu..
Saglikci 3 hafta önce
Pravakatorluk yapıyor yalan
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?