E. Ak Partili Vekil Genel Müdür Oldu: 8 Şirketten Ayda 100 Bin Lira Maaş Alıyor İddiası!

Ak Parti Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın bir milyon çiftçinin ortak olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğünün yanında 8 şirketin daha Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenerek toplamda aylık 100 bin lira maaş aldığı iddia edildi.

Gündem 10.03.2020, 08:56 10.03.2020, 09:02 Güler Sağlam
E. Ak Partili Vekil Genel Müdür Oldu: 8 Şirketten Ayda 100 Bin Lira Maaş Alıyor İddiası!

Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapıyor.

EMEKLİLİK ŞARTI KALDIRILMIŞ

TIKLAYIN

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Poyraz'ın, Milletvekili emekli maaşı, genel müdür maaşı, teşvik primi ve huzur hakkı ile birlikte ayda 100 bin lira ücret aldığını söyledi. Poyraz ise, Yönetim Kurulu Başkanı bulunduğu şirketlerden sadece Gübretaş'tan ücret ve huzur hakkı aldığını belirtti ancak aldığı toplam ücreti açıklamadı.

CHP'li Barut konuyu TBMM gündemine de getirerek şunları söyledi: “Özel bir yasayla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde emekli olanlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının kaldırıldığı söyleniyor.”

Kaynak:SÖZCÜ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?