Durmak Bilmiyorlar! Tıp Fakültesi İlanında Yine Adrese Teslim Kadro!

YÖK’ün uyarısına rağmen adrese teslim ilanlar verilmeye devam ediliyor. NOHÜ’de açılan akademisyen ilanı, üniversitenin hastanesinde çalışan doktoru işaret ettiği iddia edildi.

Gündem 11.11.2020, 21:01 11.11.2020, 21:08 Güler Sağlam
Durmak Bilmiyorlar! Tıp Fakültesi İlanında Yine Adrese Teslim Kadro!

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden Adrese Teslim Akademisyen İlanı

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kişiye özel ilanlara ilişkin cezai yaptırım uyarısına rağmen üniversiteler, kişiye özel kadro şartları belirlemeyi sürdürüyor.

Niğde’de bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden (NOHÜ) 09 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazetede açtığı öğretim üyesi alım ilanında yeni bir skandal ortaya çıktı.

Birçok bölüme profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacağı belirtilen ilanda Tıp Fakültesi ve Zübeyde Hanım Sağlık Meslek Yüksekokul ilanında adrese teslim atama şartı oluşturuldu.

Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Doktor Öğretim Üyesi alım ilanı:

Yeni Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri 0rtopedi ve Travmatoloji Doktor Öğretim Üyesi ilanında adayda aranan şart: “Tıpta Uzmanlığını Ortopedi ve Travmatoloji alanında yapmış olmak. Takviye Malzemelerinin Kemik Çimentosunun Dayanıklılığına Etkisi konusunda çalışma yapmış olmak.”. İlana göre bu alanda çalışma yapan Prof. V.Ö. ve Uzman Doktor B.G’nin ortak yayın yaptığı görülmekte. Prof. Dr. V.Ö Doktor Öğretim Üyesi olarak müracaat etmeyeceğine göre ilanın B.G için yapıldığı akla gelmekte. İlanda sadece B.G’nin ismi zikredilmemiş.

İlandaki büyük skandal

Yaptığımız araştırma sonucu Tıp Fakültesi 2015 yılında kurulmuş bulunmakta. Tıp Fakültesi öğretim üyesi kadrolarının boş olduğunu ve kadın doğum öğretim üyesine ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Hal böyle iken Tıp Fakültesinin kadın doğum öğretim üyesi ihtiyacı göz ününde bulundurulmayarak Zübeyde Hanım Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü kadrosunun kullanılması anlaşılamamıştır. Akla gelen soru Tıp fakültesi için yeterli görülmeyen veya kişiye özel olarak açılan kadro ilanı başka başvuruları engellemek adına Zübeyde Hanım Sağlık Yüksek Okulu kadro ilanı yolu mu tercih edildi. Bu kadro için aranan şartlara bakıldığında yine adrese teslim olduğu görülmektedir. Aranan şart: “Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında tıpta uzmanlık yapmış olmak. Göğüs Kanseri konusunda çalışmaları olmak.”

Anlaşılan bu ilanda da alınacak kişinin bir tek ismi zikredilmemiş olmakta

İşte Belgeler:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Seyfi Kartalkuşunu 9 ay önce
Bakınız bu haberi yapanlar siz bir öğretim üyesi nasıl yetişir bilir misiniz? Kendiliğinden yetişmez. Zamanı gelince üniversite tarafından şahsa uygun kadro ilan edilmeli. Bu ha dedince olmaz. O kadroyu ilan ettirmek için rektörü dekanı ziyaret etmeli. Hal hatır sormalı. Es kaza yazdığın ya da yazılmış bir çalışmada yer almak kolay mı? Yapılmış o çalışmalarda hiç bir katkın olmadan o esirde isminin yer alması için atmadığın takla kalmayacak. Bu büyük bir emek işi. Bir öğretim üyesi prof olana kadar kolay yetişmiyor. Siz akademinin bilimin önünde engel olmaya devam ediniz. Yazık size.
Kadir 9 ay önce
Arkadaslar bütün üniversitelerde alımlar bu şekilde hepimiz biliyoruz ama o kadar ilanın içinden bir kisinin hedef gösterilmesi kasıtlı ve kisiye yönelik saldırıdır. Bu şekilde hedef gösterilen arkadasımız yayın yabancı dil cerrahi gerekebilecek tüm kriterlerde gerekli donanımı mevcuttur. Bilmeden olayın kasıtlı oldugunu anlamadan kişileri kırıcı yorumlar yapmayalım
Kadir Canatak 9 ay önce
Bir tek o değil ki Ebelike alınacak kadın doğumcuyu da yazmışlar. Halk sağlığı içinde Zübeyde hanımdan biri var.
hemşire 9 ay önce
niğde hep bir skandal daha neler var neler müdürlük içerisine bakılmalı
Bekir Kurt 9 ay önce
Usta bu ne ki daha neler neler var. Bir anlatsa Niğde anlatamıyor.
Çiğdem 9 ay önce
Liyakat olmadan bilim de olmaz ilerleme de olmaz bundan dolayıdır ki dünya üniversite sıralamasında nerelerde olduğumuz malum.Şahsa kadro açmaya devam edin siz
Doksan Dokuz 9 ay önce
Akademide de liyakat ve ehliyet yerine biat kültürünün beklenen kahreden sonucu. Şaşırdık mı? Elbette hayır !
Kadir Canatak 9 ay önce
Halk sağlığı ilanında aranan özel nitelik aynı üniversiteden kimi işaret etmekte. Zübeyde Hanımda. Düşünelim. O alanda kim çalıma yaptı ki
Mehmet 9 ay önce
Şaşırdık mı hayır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?