Dün Serbest Bırakılmıştı: Doktorlara bıçakla saldıran şüpheli tutuklandı!

İstanbul Esenyurt’ta babasının kimliğini beyan etmediği için ilaç yazdıramayan Enginay E., Aile Sağlık Merkezi'ndeki doktorlara bıçak ve demir çubukla saldırmıştı. Gözaltına alınan Enginay E., tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemede, silahlı tehdit suçundan tutuklandı

Dün Serbest Bırakılmıştı: Doktorlara bıçakla saldıran şüpheli tutuklandı!

Daha önce serbest kalan Enginay E., gözaltına alındı. Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık, şüpheli Enginay E.’yi “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle ve silahla kasten yaralamaya teşebbüs” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Doktorlara bıçak ve demir çubukla saldıran kişi serbest bırakıldı haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, şüpheli çıkarıldığı mahkemece silahlı tehdit suçundan tutuklandı.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında sağlıkta şiddetle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

Pandemi döneminden sonra şiddeti artık duymamamız gerektiğine inanıyorum. Daha öncesi için de aynı şey geçerli. Bu şiddet olayları kabul edilebilir değil.

Şiddetle ilgili yüce yargımız bu konudaki hassasiyeti daha önemle ortaya koyar. Erken dönemde salıverilmeleri oldu. Bu konuda da Yüce Yargının vicdanları rahatlatacağına olan beklentimizi tekrar ifade etmek istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER