Döner Sermaye Ne Zaman Düzeltilecek

Hem whatsapp ihbar hattımıza gelen hemde mail yoluyla bize ulaşan sağlık personelinin özellikle doktor dışında kalan sağlık personelinin döner sermaye sorununun had safhaya ulaştığını görüyoruz.

Gündem 23.11.2019, 15:54
Döner Sermaye Ne Zaman Düzeltilecek

Hem whatsapp ihbar hattımıza gelen hemde mail yoluyla bize ulaşan sağlık personelinin özellikle doktor dışında kalan sağlık personelinin döner sermaye sorununun had safhaya ulaştığını görüyoruz.

TIKLAYIN

Aldığımız bilgilere göre sağlık personelinin geçim kaynağı olan döner sermaye hastanelerimizin büyük bir bölümünde artık dağıtılamıyor. Son 3 yıldır sabit alınan ücretin dışında ücret alamayan personel oldukça mutsuz. Bu durumu düzeltecek sivil toplum kuruluşlarının  –meli, -malı, gibi eklerle yaptıkları açıklamalar artık sağlık personelini tatmin etmediği aşikar.  Çalışanların yoğun bir tempoda çalışmaları ancak çalışanların hak ettikleri ücreti alamamaları iş barışını bozduğu gibi personelin işe olan şevkininde sonunu getirdiği görülmelidir.  Bunun yanında liyakatsiz atamaların, haksız şekilde torpilli personele yapılan kıyakların, adamcılığın, kayırmacılığın olduğu ortamlar personelde tükenmişlik oluşturduğu da yadsınamaz gerçek olarak ortada duruyor.

  SAĞLIK PERSONELİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Personel çözüm istiyor. Bize gelen bilgilerde bu çözüme Sayın Bakanımızdan başka kimseden de beklemedikleri görülüyor.  Şu noktada eminiz ki personelimiz Sayın Sağlık Bakanımızın arkasında. Sağlık Personeli döner sermayenin bugün bu duruma gelmesinin sebebinin Sağlık Bakanımızın olmadığının da farkında. Sağlık Bakanlığının hem SUT hemde diğer konularda çalışma yaptığını biliyoruz. Çalışmanın bir an önce bitirilmesi ve özellikle doktor dışı sağlık personelinin yüzünün güldürülmesi ülkemizin en büyük sağlık sunucusu olan Sağlık Bakanlığının personelini son derece mutlu edecektir. Bu mutluluk hastalara yansıyacak. Hastalara yansıyan mutluluk Sayın Cumhurbaşkanımızı da ziyadesiyle mutlu edecektir. 

 

Yorumlar (6)
SağMem 1 yıl önce
Ne yazıktır ki sağlık sistemi 2002 yılı öncesininde gerisine düşmüştür. Hem vatandaşa hem de enflasyona bu denli ezdirilen başka kamu çalışanı yok. Bir devlet düşünün ki çalışanını vatandaş eliyle terbiye ediyor. Sonra da sağlıkta şiddete çareler arayanlarla dolup taşan gösteriş meraklısı sendika, siyasi ve bürokratlar yığını. Bizler sağlık çalışanıyız. Söz konusu insan olunca alacağımıza vereceğimize derdimize üzüntümüze bakmaksızın hizmete hazırız. Bunu da çok iyi bilen ve çok güzel kullanan bir siyasi irade var. Sağlık çalışanlarının sağcısı solcusu inananı inanmayanı ne olursa olsun azıcık vicdanı olmasa 24 saat içerisinde vatandaşın vay haline. Umarım en kısa zamanda sağlık çalışanları hem maddi hem manevi hak ettiği değeri görür. Liyakatın ön planda olduğu, hakedenin hak ettiği yerde olduğu, mobingsiz bir çalışma ortamı dilerim meslektaşlarıma.
hemşire 1 yıl önce
BİR GÜN AMA BİR GÜN SADECE İŞ BIRAKILSA YADA GREVE GİDİLSE BİZLERİ DİNLEYECEKLER VE DERHAL ÇÖZÜM BULACAKLARINA İNANIYORUZ HERKES DİĞER KURUMLAR İŞ BIRAKABİLİR YADA GREV YAPAR İŞ YAVAŞLATIR BUNUN BİR ÖNEMİ YOKTUR ÖRNEĞİN EĞİTİMDE ÖĞRETMENLER GREVE GİTSE NE OLUR HİÇBİRSEY TELAFİ EDİLEBİLİR ÜÇ GÜN BEŞ GÜN SONRA YERİNE KONUR EKSİKLİKLER SONRA EKSİKLİKLER TAMAMLANIR HATTA KİŞİLER EVİNDE BİLE EĞİTİM ALIR HALE GELDİ İNTERNET KİTAP VB GÜVENLİK KONUSUNDA GREVE GİDİLSE NE OLUR HERKES KENDİ GÜVENLİĞİNİ RAHATLIKLA SAĞLAYA BİLİR TARIM SPOR MALİYE VB VB KURUMLAR İŞ BIRAKSA GREVE GİTSE NE OLUR KOCA BİR HİÇ AMA İŞ SAĞLIK OLUNCA BİRİNİN ÇOCUĞU BİRİNİN ANNESİ BABASI KARDEŞİ VEYA KENDİ HASTALANSA TEDAVİSİ AMELİYATI HASTANE DE YATMASI GEREKEN MÜDAHALESİ GEREKİRSE YANİ ERTELENEMEZ ÖTELENEMEZ YARINA BIRAKILAMAZ İŞTE SAĞLIK BU KADAR ÖNEMLİDİR BU ÖNEMİN BİR PARÇASI OLAN BİZ HASTA İLE HASTA YAKINI İLE BİREBİR İLGİLENEN DOKTORLAR HEMŞİRELER SAĞLIK MEMURLARI ERKEK HEMŞİRELER OLMASA HAYAT DURUR ÜLKE AYAĞA KALKAR AMA KONU SAĞLIK OLUNCA BİR DK NIN BİLE ÖNEMİ OLDUĞU DOĞUMDAN ÖLÜME BİR ALANDIR SAĞLIKTA MEMNUNİYET DÖNÜŞÜM BAŞARI BİZ SAĞLIKÇILARIN SAYESİNDEDİR YOKSA SIFIR HASTANELERİN DEĞİL ÇALIŞANLARIN GÖSTERDİĞİ ÖZVERİDİR BUNU DA HALK BİLİYOR VE OYUNU VERİYOR ARTIK GEREKLİ MERCİLERE ULAŞILMALI DERDİMİZ ANLATILMALI DAYANMA GÜCÜMÜZÜN KALMADIĞI GÖSTERİLMELİDİR YOKSA CİDDİ CİDDİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KAFALARINDA BU DÜŞÜNCE MEVCUTTUR BİR GÜN GREVE GİDİLİRSE KİMSELER NE OLUYOR DEMESİN.
Yusuf 1 yıl önce
Niye doktor dısı deniyor. Artık doktorlarda pek döner almıyor ayrımcılıkla sadece kendimizle çatısırız bşr sey için ugrasılacaksa tüm saglık personeli için herkes ugrasmalı.
hemşire saglık mem 1 yıl önce
kamuda en düşük maaşı alan bakanlığız yeni işe başlayan bir bekçi bile 4800 tl alırken bir polis 6500 tl ye yakın maaş alırken bir astsubay 8000 tl maaş alırken bir öğretmen 6000 tl maaş alırken bir zabıta 5800 tl alırken bir belediye çalıanı 7000 tl maaş alırken vb vb bir saglıkçı 20 yıllık çalışan 4500 tl alıyor bu mudur başarı,3600 ek gösterge sadece hemşirelere verilecek bu mudur başarı,ne servislerimiz var ne metro indirimli taşıma hakkımız var bu mudur başarı ,yaklaşık 10 senedir döner sermaye alamıyoruz bu mudur başarı ,doktorların sabitleri emekliliğe zamlı bir şekilde yansıtılırken bizlere neden yansıtılmıyor bu mudur başarı,elle tutulur işe yarar bir başarıdan bahsedin saglık bakanlığımız söylermisiniz bizleri ne hale getirdiniz hiçbir itibarımız değerimiz yok şiddet almış başını gitmiş birgün yokki saglık çalışanı darp edilmesin bu mudur başarı

İLERİDE BU HEMŞİRELİK SAGLIK MEMURLUĞU MESLEĞİNİ ŞECECEK YAPACAK KİMSEYİ BULAMAYACAKSINIZ ARTIK KİMSE BU ŞARTLARDA BU MAASA BU MESLEĞİ YAPMAK İSTEMİYOR HASTANIN TEDAVİLERİNİ YAP HASTANIN BANYOSUNU YAPTIR HASTANIN ALTINI TEMİZLE GECE GÜNDÜZ TEDAVİLERİNİ YAP ENFEKSİYONU İLE UĞRAŞ BULAŞICI HASTALIĞI İLE UĞRAŞ AMELİYATLARINA GİR SERVİSLERDE HASTA YAKINLARIYLA UĞRAŞ AMA BU KADAR DÜŞÜK MAAŞ AL BU MUDUR DÜZ MASA BAŞI EVRAK İŞLERİNDE 8,5 ÇALIŞ MİS GİBİ TERTEMİZ DAHA İYİ


artık bu mesleği yapmaktan iğreniyorum masa başı düz memur ol daha iyi Degerimizin kiymetimizin bilinmesinin muhatap alinmamizin tek çaresi greve gitmek iş bırakmaktır bundan yıllar önce yüzlerce polis nasıl meydanlarda yürüdüler ise bizlerede sıra gelmiş görünüyor kamuda en düşük maaşı alanlar olarak o zaman yapabiliyorlar yapsinlar doktorlar ameliyat larini,baksinlar hastalarına yapsınlar tedavilerini de görelim yapılması gereken hemşire ve sağlık memurlarının toplum sağlığı yani erkek hemşirelerin maaşlarını ve özlük haklarını yüksekmektir.,hasta demek doktor hemşire sağlık memuru demektir gerisi angaryadir tedavilerini yapan hasta ile birebir ilgilenen kişilerdir.adam laborant hastayı görmez hasta yakinini görmez materyal üzerinde makine ile çalışır işi makine yapar olacak ismidir her çalışanı aynı saymak ŞAVAŞTA DEPREMDE DOĞAL AFETLERDE DARBELERDE SALGIN HASTALIKLARDA VB VB OLAYLARDA HEP HEMŞİRESİ SAGLIK MEMURU DOKTORU VARDIR HANGİ BAKANLIĞIN HANGİ KURUMUN ÇALIŞANI NE HAFTASONU NE BAYRAMI NE GECESİ NE YAZ TATİLİ NE KIŞ TATİLİ NE KAR TATİLİ NE RESMİ TATİLİNDE ÇALIŞIR SADECE SAGLIK ÇALIŞANLARI ÇALIŞIR VARDIR HER ZAMAN GÖREV NÖBET ANGARYA İŞLERDE BİZLER GÖREV BAŞINDAYIZ. BAKIN SURİYE BARIŞ HAREKATINDA DA BİZLER VARIZ SAĞLIK PERSONELİ OLARAK AMA DİĞER KURUM ÇALIŞANLARI BÖYLEMİ HAFTA İÇİ 8,5 MESAİSİNİ YAPAR OOH SONRASI YAN GEL YAT BU KADAR ÇALIŞMANINDA BİR KARŞILIĞI OLAMALIDIR BU KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYOR OLMAMIZ DEĞİLDİR
Anka 1 yıl önce
Bu ne yalaka bi haber sunmadır hayırdır ya zalim gerçekleri böyle Yok bakanımızın Yok şunun hoşuna gider die sunmak nedir ?????
Neyin korkusu baylar bayanlar sayın editörler sağlık çalışanlarını bu hale getiren onlar değilmi Nası bi şıracılıksaaaa
Eleştirmeniz gereken bir platformda bile cümleleriniz gerçekten takdire şayan????
Saglikci 1 yıl önce
Sendikaların bu konuda yoğun olarak bakanlık ve yetkililerle konuştuğunu. Bir çok ilde eylemler yapıldığını ya bilmiyorsunuz yada böyle basit.bir yazıyla kendinize pay çıkartmaya çalışıyorsunuz. Calisanlarin emeği hakkı gasp edilmektedir. Bu konuda Sayın yetkililere onlarca şikayet ve başvuru olduğu ve bir çok bürokrat vekil Bakan gibi üst düzey yetkiliye iletildiği halde sorun çözüme kavusamamistir
3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?