Döner Sermaye Hesaplamasında Doktorların Puanlarıyla Oynandı İddiası!

Ağustos başı itibariyle Ordu Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan E.Y. dönemine ait şok eden iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Ordu sağlık camiasında konuşulan son iddia ise; Sağlık Müdürü Dr. E.Y. döneminde, döner sermaye dağıtımında yönetmelikte yeri olmadığı halde doktorların puanlarına müdahaleler yapılarak, hastane tavan puanı ve ortalamasını kendi isteklerine göre belirledikleri ortaya atıldı.

Döner Sermaye Hesaplamasında Doktorların Puanlarıyla Oynandı İddiası!

Dönemine ait yerel basında birçok iddia gündeme getirilen E.Y.’nin geçtiğimiz ay Maliye Bakanlığı müfettişleri tarafından ifadesi alınmak üzere apar topar Ordu’ya çağrıldığı yazılmıştı. Bilgi işlem yazılım ihale bedelinin 18 trilyon olmasına rağmen ihaleyi alan firmaya 40 trilyona yakın para ödendiği iddiaları henüz gündemdeki yerini korurken, şimdide doktorların döner sermaye performans ödemelerinde puanlarıyla oynandığı, bu şekilde hastane ortalamasının yükseltilerek haksız kazanç elde edildiği iddia edildi. 

HAKSIZ KAZANÇ MI ELDE EDİLDİ?

Görevden  alınan Ordu eski il sağlık  müdürü E.Y. dönemine ait skandal iddialar ve soruşturmalar bitmiyor. Ordu DH Başhekimliği döner sermaye dağıtımda kişilerin hak edişlerinin hesaplanmasında yönetmeliğe aykırı işlemler yaptığı ve ikinci tarafların lehine ve aleyhine olacak şekilde doktorların puanlarında oynama yaptığı iddiaları ortaya atıldı.. 

USULSÜZ PUAN KESME VE EKLEME İŞLEMİ YAPILDI İDDİASI!

TIKLAYIN

Döner sermaye dağıtımında yönetmelikte olmayan şekilde doktorların puanlarına müdahaleler yapılarak hastane tavan puanı ve ortalamasını kendileri belirledikleri ile ilgili olarak çok sayıda şikayetin yetkililere iletildiği konuşuluyor. Çok puan yapan doktorların puanlarını tavan puana kadar silmekte, yapılan manipülasyonla puanlar oluşturulduğu iddia ediliyor. Her ayın sonunda doktorların aylık performansları imzalatılırken, daha sonra başhekimlik gözetiminde üzerinde yasal olmayan şekilde puan kesme ve ekleme işlemleri yapıldığı iddiaları olayın boyutlarını gözler önüne seriyor. 

Sonuç olarak doktorlar hak ettiğinin üzerinde ve altında döner parası alırken yardımcı sağlık personeli olarak mevzuatta tanımlanan personellerin bu sahte puanlar ile mağdur edildiği son günlerde ordu sağlık camiasında en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, gerçeğe aykırı evrak düzenleme, kamu zararı, dolandırıcılık suçlamalarıyla inceleme başlatıldığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 23:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER