PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dolandırıcılık Operasyonunda Gözaltılar Var: Aralarında Doktor ve Diğer Sağlık Çalışanları da Var

6 ilde yapılan dolandırıcılık operasyonunda içlerinde aile sağlığı merkezi hekimi ile özel sağlık kurumunda sağlık çalışanı olan ve emekli sağlık çalışanlarının da yer aldığı toplam 198 şüpheliden 59 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği 45 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Gündem 22.06.2022, 01:59 23.06.2022, 05:51 Cansu Polat
Dolandırıcılık Operasyonunda Gözaltılar Var: Aralarında Doktor ve Diğer Sağlık Çalışanları da Var

Samsun merkezli 6 ilde yapılan operasyonun talimatı Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca verildi. Örgüt faaliyeti çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik suçları ile yapılan operasyon sonucuna göre; şüphelilerin 19 ilde kendileri, yakınları veya üçüncü şahıslar olan 57 kişi adına toplam 141 şirket tescili yaptırdıkları belirlendi.

161 kişinin temin edilen iş göremezlik raporu ile SGK’dan 529 sağlık raporuna istinaden 23 milyon 901 bin 297 lira kamu zararını yol açtıkları öğrenildi.

Aralarında örgüt elebaşı, muhasebe sorumlusu, aile sağlığı merkezi hekimi, özel sağlık kurumu sağlık çalışanı, emekli sağlık çalışanının yer aldığı 198 şüphelinin belirlenmesinin ardından Samsun'da 32, Mardin'de 20, İstanbul'da 3, Elazığ'da 1, İzmir'de 1 ve Mersin'de 2 olmak üzere 59 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda belirlenen adreslerde arama yapan ekipler, çok sayıda dijital materyal, doktor raporu, şirket kaşesi, vekaletname, SGK bildirim evrakı, başkalarına ait hesap cüzdanı, ajanda, açığa atılmış imza bulunan çok sayıda evrak ve doküman ile pompalı tüfek ele geçirdi.

Operasyonda 45 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Yorumlar (2)
horoz 1 hafta önce
hiçbir şey çıkmaz hakkari devlet hastanesi mevcut idari mali işler müdürünün yapmadığı pslik kalmadı tutuklandı serbest bırakıldı şebekesiyle beraber şimdi kaldığı yerden devam adam herkese de söz geçirebiliyor başhekim ondan habersiz bir ş yapamıyor sağlık müdürü aynı şekilde adam ödüllendiriliyor
UYUYAN ADAM 1 hafta önce
DOLANDIRICININ HASI ADANADA
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?