Doktorun Taziye Mesajına Tepki Yağdı

Aşı karşıtlığı mesajları ile ceza aldı. Bunun üstüne bir de aşı olmadığı için vefat eden Tevfik Rauf Baysal için taziye mesajı yazdı. Doktorun o taziye mesajına sosyal medyadan tepki yağdı.

Gündem 03.10.2021, 13:45 Zeynep Elmalı
Doktorun Taziye Mesajına Tepki Yağdı

Yazar, Tevfik Rauf Baysal, birçok farklı alanda kitabın yayıncılığını yapıyordu. 53 yaşındaki Baysal, koronavirüs aşısını olmadı. Sebebi ise, etrafındaki aşı karşıtı doktorlardı ve Tevfik Rauf Baysal virüse yakalandı. Hayatını kaybetti.

Buraya kadar her şey normaldi. Ta ki aşı karşıtı paylaşımları nedeniyle meslekten 1 aylık men cezası alan Dr. Ümit Aktaş, klavyenin başına geçene dek.

Aşı karşıtı Aktaş, şu cümleleri kullandı. "Bugün seni toprağa verirken, ciğerimden bir parçayı yanına verdim. Mekânın cennet olsun kardeşim, huzur içinde uyu, emanetin emanetimizdir" ifadelerine yer verdi. Bu mesaj üzerine birçok doktor isyan etti.

Bunun üzerine aşı karşıtı Aktaş, Twitter hesabını kapattı. Ancak sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Covur 3 hafta önce
Bir de başımıza alternatifciler çıktı. Ne olsa psikolojiye, bitkisel küre, hacamata bağlıyorlar tedaviyi. Yahu her hastalık sizin yöntemlerle tedavi edilemez. Amazon ormanlarında bile her derde deva bitki yok. Bir de siz kaç kere laboratuvara girip kitaplarınızda yazdığınız şeyleri bilimsel olarak ispat ettiniz ? Resmen orda burda okuduklarınızı, üstüne kafadan atarak kitaplar yazarak, hastaları özel muayene ederek paraya çeviriyorsunuz. Nasılsa inanan akıl yoksunu tipler de var. Koca ilim insanları kovid ile ilgili doğruyu bilmiyor da sizin gibi şarlatanlar mı biliyor ? Kaç araştırma yaptın kovidle ilgili ? Kendi niye gebermemiş de garibim yayınevi sahibi ölmüş,lohusa karısı, akrabaları yoğun bakımda sürünüyor.
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?