Doktorun Saçını Çeken Kadın Hemşire Tutuklandı!

Pendik'te bir doktora çalıştığı hastanede saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan kadın hemşire tutuklandı.

Gündem 23.11.2021, 15:31 24.11.2021, 00:42 Zeynep Elmalı
Doktorun Saçını Çeken Kadın Hemşire Tutuklandı!

Pendik Devlet Hastanesi'nde 17 Kasım'da pratisyen hekim olarak görev yapan Esma Demir'e saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli M.İ. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Burada nöbetçi savcıya çıkarılan şüpheli M.İ. ifadesinin alınmasının ardından "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli M.İ'nin doktor Esma Demir'in saçlarını çektiğine dair kamera görüntüsü bulunması, söz konusu eylemin hiçbir sebep yokken gerçekleştirilmiş olması gerekçeleriyle tutuklanmasına karar verdi.

M.İ'nin, ifadesinde hemşire olduğunu, yaralama kastının bulunmadığını ve olay sırasında bilincinin yerinde olmadığını söylediği öğrenildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Adli rapor alınmak üzere Pendik Devlet Hastanesi'ne götürülen M.İ, pratisyen hekim olarak görev yapan Esma Demir'in, arkasından saldırarak saçlarını çekmiş ve polisin müdahalesiyle etkisiz hale getirilmişti.

Demir'in şikayetçi olması üzerine şüpheli gözaltına alınmıştı.

Pendik Devlet Hastanesinde doktora saldırıya ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Pendik Devlet Hastanesinde bir doktorun saldırıya uğramasına ilişkin, "Kararlıyız. Hiçbir şiddet olayında faillerin peşini bırakmayacağız." ifadesini kullandı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Pendik Devlet Hastanesinde yaşanan şiddet olayının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan saldırgan, görüntülerin tarafımızca başsavcılığa teslim edilmesi üzerine gözaltına alınarak tutuklandı. Kararlıyız. Hiçbir şiddet olayında faillerin peşini bırakmayacağız."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Sağlıkçı 2 hafta önce
Doktorun saçını çeken hemşireyi tutukla. Döven vatandaşı serbest bırak. Ülkenin adaleti, hakimlerin sağlıkçılara yaklaşımı bu. Nokta....
CovidAcil 2 hafta önce
Saldiran kisi hemsire olunca tutukla; ama vatandas olunca serbest birak!
hemşire 2 hafta önce
haksızlık doktor da tutuklanmalı eşitlikse eşitlik
S. Gut 2 hafta önce
Hayatınızda bu hemşire kadar aptal bir insan göremezsiniz tam bir mal. Bunun hemşire olduğuna, devlette çalıştığına da inanmıyorum. Kadın da değil gay bence
Doktor 2 hafta önce
Hemşire sen hariç bütün meslektaşlarımız eşitiz. Suç var suçlu var, mağdur var. Senin aklın ermez böyle şeylere
Biyolog 2 hafta önce
İyide ikiside kamu çalılanı
Nettun da rumi 2 hafta önce
Saldıran sağlık çalışanı olduğu için tutuklanmış. Sabahları dedikodu programı, akşamları dizi seyreden çocukları mahalleye salan, 90 kiloluk ilkokul mezunu abla olsa salarlardı
Gerçek hemşire 2 hafta önce
Sayin yönetici gelen yorumları okuyorsunuz bilmiyorum ama mesleğe karşı nefret uyandıracak ve aşağılayıcı yorumlar suçtur. Doktorluk mesleğini asagilayan yorumları neden ısrarla yayinliyorsunuz. Ben bir hemşire olarak utanıyorum.
Hemşire hoşt 2 hafta önce
Hemşire hoşt
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?