Doktorun mesai isyanı: Tam 376 saat!

Mehmet Çakmak isimli bir doktor, sosyal medya hesabından, eylül ayından 376 saat mesai yaptığını belirterek, “Kovid sürecinde uyku ve beslenme çok önemli iken tam da Kovid’in göbeğinde ne uyku uyuyabiliyoruz ne de sağlıklı beslenebiliyoruz” diyerek isyan etti.

Gündem 05.09.2020, 14:15 Güler Sağlam
Doktorun mesai isyanı: Tam 376 saat!

Mehmet Çakmak isimli bir doktor, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek,  “Eylül ayı mesaim tam 376 saat. Evet doğru okudunuz” diye yazdı.

TIKLAYIN

Dr. Çakmak, “Kovid sürecinde uyku ve beslenme çok önemli iken tam da Kovid’in göbeğinde ne uyku uyuyabiliyoruz ne de sağlıklı beslenebiliyoruz. Fahrettin Koca” diyerek isyan etti.

NE OLMUŞTU?

Türk Tabipleri Birliği, doktorların çalışma koşulların tükendiğini ve istifaların artabileceği konusunda bakanlığa uyarıda bulunmuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Mert adem 5 ay önce
Eee... hemşireler 350 saat üzeri nöbet tutarken hiç ses çıkarmadınız... şimdi mi aklınız başına geldi
İzmir li 5 ay önce
Sağlık çalışanı yorgunluktan bitkin düştü sağlık ları riske girdi psikolojileri bozuldu lütfen filyasyon da görev alan hastakerin yoğun bakımda acilkerinde görev yapan sağlık görevlilerinin kıymetini bilelim onlara sahip çıkalım onlar bizim geleceğimiz tek umutlerimiz kaybetmeden kıymetlerini bilelim
Anne 5 ay önce
Başhekim kendi çıksın filyasyona öyle koltukta oturup ta emir vermek güzel birde kendi çıksın covid 19 da çalışsın o zaman anlar saglikcilarin durumunu pozitif li olupda nasıl çıkabilir ya onlarda insan onlarda can lütfen duyarlı olalım yazık y bu çalışan personellere
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?