Doktorun Adı Hastanesinde Yaşatılacak

Gaziantep’te geçen ay geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü üniversite hastanesinde yaşamını yitiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mesut Ercan Harikci’nin adı görev yaptığı hastanenin konferans salonuna verildi.

Gündem 10.02.2021, 13:07 Güler Sağlam
Doktorun Adı Hastanesinde Yaşatılacak

Adı Dr. Mesut Ercan Harikci Konferans Salonu olarak değiştirilen salonda yapılan törende konuşan Harikci’nin mesai arkadaşı Başhekim Doç. Dr. Ertuğrul Kılıç, “Yıllardır beraber çalıştığımız arkadaşımız, dostumuz Ercan’ı kaybetmek sadece bizim için değil tüm sağlık çalışanları için üzücü oldu. Adını yaşatmak için hastanemizin konferans salonuna ismini verdik. Acımız büyük, değerli bir meslektaşımızı, en verimli çağında kaybettik” diye konuştu. 

TIKLAYIN

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ise, sağlık görevlilerinin hayati öneme haiz işler yaptıklarını belirterek, “Her meslek kutsaldır ama tıp daha da önemlidir. Bazı şeyler olmasa da yaşayabilirsiniz ama sağlığınız yerinde değilse durum farklı olur. Mesut Ercan Harikci değerli bir hekim ve iyi bir insan olarak meslektaşlarında izler bıraktı. Bugüne kadar binlerce hastaya şifa oldu ancak maalesef geçirdiği bir beyin kanaması nedeniyle genç yaşta kendisini yitirdik. Anısını yaşatmak için hastanemizin konferans salonuna ismini vermek için toplandık. Tekrar kendisine Allah’tan rahmet, bizlere de başsağlığı diliyorum” dedi. 

Dr. Harikci’nin ailesine, hizmetlerinin anısına plaket de verilen törene, İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Başhekim Doç. Dr. Ertuğrul Kılıç, İl sağlık müdür yardımcıları, başkan yardımcıları, hastane başhekim yardımcıları , hastane müdürleri ve sağlık çalışanları ile ailesi katıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?