Doktoru yaka-paça hastaneden attırdı: Başhekim değil mafya

İzmir Tire Devlet Hastanesi’nde 16 yıldır Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Doktor Hasan Basri Canpolat, hastanenin Başhekimi Fatih Hayali tarafından hakarete uğrayıp, yaka-paça hastaneden atıldı. Doktor Canpolat, yaşananları Odatv’ye anlattı.

Gündem 15.12.2020, 09:44 16.12.2020, 09:52 Güler Sağlam
Doktoru yaka-paça hastaneden attırdı: Başhekim değil mafya

BAŞHEKİMDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Başhekim Fatih Hayali tarafından 3 Aralık’ta hastaneden yaka-paça atılan Uzman Doktor Hasan Basri Canpolat, aynı gün Şehit Burhan Atatürk Polis Merkezi Amirliği’ne giderek “Kasten yaralama ve hakaret” gerekçesi ile Başhekim Hayali’den şikayetçi oldu.

Doktoru Yaka Paça Hastaneden Attığı İddia Edilen Başhekim: Hastalardan Para Alıyordu! haberi için tıklayınız

Doktor Hasan Basri Canpolat emniyet ifadesinde olayı şöyle anlattı:

“Halen Tire Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümünde doktor olarak görev yapmaktayım. 03.12.2020 günü saat: 16.45 sıralarında yine benim ile aynı alanda doktorluk yapan arkadaşım Yasin Portakal’ın odasına ziyaret amacıyla gitmiştim. Odada bulunduğum sırada Tire Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yapan Fatih Hayali ve yanında Hüseyin Anamaslı, Şevket Bulduk, Haluk soy ismini hatırlayamadığım hastane güvenlik görevlisi olarak çalışan şahıslar, kapıyı vurmaksızın hışımla açarak içeri girdiler. Bana hitaben Fatih Hayali ‘senin ne işin var burada, s..tir ol git, öldürürüm seni, defol' dedikten sonra güvenlik görevlileri ve Fatih Hayali kollarımdan tutarak beni kaldırmaya ve dışarı çıkarmaya çalışınca, bende ona hitaben, ‘burası devletin hastanesi, bana dokunma elimi kolumu bırakın’ dedim. Sonrasında beni dinlemeyerek rızam olmadan önce odadan, sonrasında hastaneden zorla dışarı çıkarttılar. Bu çıkarma işlemini yaparken de hatırlayamadığım birçok hakaretlerde bulunmaya devam etti.”

Doktor Hasan Basri Canpolat olay sonrasında kalbinin sıkıştığını ve acil serviste müşahale altına alındığını ve kendisine sakinleştirici birçok ilaç verildiğini anlattı. Doktor Canpolat, yaşananlar nedeniyle hastanenin Başhekimi Fatih Hayali’den şikayetçi olurken, doktor Yasin Portakal ve Onur Kılıç’ı da şahit olarak gösterdi.

TIKLAYIN

DOKTOR CANPOLAT: MAFYA GİBİ…

Odatv’ye konuşan Doktor Hasan Basri Canpolat, 16 yıldır Tire Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını söyledi. Fatih Hayali’nin 28 yıldır hastanede başhekim olarak görev yaptığını ifade eden Doktor Canpolat, “2011 yılında bana mobing yapmaya başladı. İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdim. Sistematik mobinge maruz kalıyoruz” dedi.

Kendisine 40 günlük geçici görevle Ödemiş’e gönderdiğini belirten Doktor Canpolat, “Ben Ödemiş'te çalışırken, bir hasta ile ilgili diğer dahiliye uzmanı Yasin Bey’in yanına geldim. Beni dışarı attırdı. Ben hasta olarak da gelebilirdim. Nasıl devlet hastanesinden attırabilir” dedi.

Başhekim Fatih Hayali’nin hastanede birçok doktor ve hemşireye de mobing yaptığını belirten Doktor Canpolat, “2 doktora daha mobing yapıyor. 28 yıldır başhekimlik yapıyor. Devletin hastanesi gibi yönetmiyor. Mafya gibi yürütüyor burada. İnanılmaz bir personel mutsuzluğu var. 8 hemşire tayin istedi” ifadelerini kullandı. Tire Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzman Doktoru Serdar Duman, Dahiliye Uzmanı Yasin Portakal ve kendisinin de Başhekim tarafından uğradıkları mobing nedeniyle, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerinden söz eden Doktor Canpolat, “Yılbaşından beri en az 10 tane Uzman Doktor ya emekli oldu ya da tayin istedi. Hastaneyi mafyavari yönetiyor” dedi.

Tire Devlet Hastanesi’nin Türkiye’deki ilk dijital kartlı sisteme geçen hastane olduğuna dikkat çeken Doktor Canpolat, “Bize kağıt kalemle ıslak imza ile yoklama aldı. Covid nedeniyle olmaz dedim. Bu yüzden 4 doktor arkadaşımız covid oldu. Sonra basına çıkıncı vazgeçti” şeklinde konuştu.

AKP’DEN İKİ KEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

1988 yılında Tire Devlet Hastanesi'nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başlayan Fatih Hayali, 1992 yılında hastanenin başhekimi oldu. 32 yıldır Tire Devlet Hastanesi’nde olan, 28 yıldır da hastanenin başhekimliğini yapan Fatih Hayali, 2014 ve 2019 yılı yerel seçimleri öncesinde AKP’den Tire Belediye Başkan adayı olabilecek başvuruda bulundu ancak adaylığı kabul edilmedi.

Fethi Yılmaz / Oda tv

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
ASENA 1 ay önce
GELENE GEÇENE KÜFREDEN BAKANA SAGLIK MUDURUNE ARKADAN KUFREDEN AGZI BOZUK 70 YAŞINDA HUYSUZ ADAMI BAŞHEKIM, HERKESIN ONUNDE ONUNU ILIKLEYEN GENC TIFIL COCUGUDA SAGLIK MUDURU YAPMISLAR
...... 1 ay önce
Bu tip herifleri,iki tane şarapçı bulacaksın,alıverecen iki tane şarap,dövdüreceksin,bak nasıl adam oluyor
GERCEKTEN MAFYA 1 ay önce
Basherkim 65 yasini gecmis gitmis 28 yildir bashekim. Burasi benim coplugum diyir. Sinirli mi sinirli. Artik gorevden alinmali neyi bekliyorsunuz. Sesini cikaranlara surgun var bu hastanede. Il saglik muduru Burak da ilgilenmiyor. Dilekce vermis doktor bey umrunda degil.
EYYY İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DAHA NEYİ BEKLİYORSUN!!! 1 ay önce
Sen niye hala orda oturuyorsun il saglik muduru? Geregini derhal yap. Gorulmus bir sey degil adam mafyavari degil direkt mafya. Doktoru yaka paca disari attirmak da neyin nesi. Orsi Fatoh Hayalinin ciftligi mi? 28 yildir ayni yerde bashekimlik yapmak da nedir? Kuş mu kondurmuş sanki. Digital hastanede imza kagidina imza atildi bu hastanede gulmekten ölüyorum yaaa.:-))))
Sağlık memuru 1 ay önce
Tire Devlet Hastanesinde 2 yıl görev yaptım Dr Hasan Beye yapılan saygısızlığı kınıyorum. Hastane personeli başhekimi iyi tanırlar ama konuşamazlar sebebi malum. Çok fazla şey biliniyor ama yazılıp söylenemiyor maalesef sonra hukuka aykırı ifşa diye dava açılıyor insanlara adaletse herkese adalet vasıfsız idarecileri Allaha havale ediyoruz.
Edobay 1 ay önce
Siyasi iradenin gucu yetmiyor demek yazik. Demekki orman kanunu hala revacta
KOKUŞMUŞ SİSTEME DUR DİYECEK BABAYİĞİT YOK MU 1 ay önce
SAĞLIK BAKANLIĞIMI GÖREVE DAVET EDİYORUZ.
ADI GECEN DOKTORA HALA KINAMA CEZASI YOLLUYOR FATIH HAYALI 1 ay önce
Eyyy Fatih Hayali napmaya çalışıyorsun. Doktor beye yine Kinama cezasi yolluyorsun. Merhametin yok mu senin. Zalimin sonu yaklasinca zulmunu artırırmış. Yap bakalim yap. Allah BÜYÜK
Murat reis 1 ay önce
Personelin suçu abi ağzını gözünü patladin daha yapabiliyor mu göt
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?