PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

'Doktoru ve Tüm Personeli Teker Teker Döveceğim' Tehdidi

Doktorun geçici görevle başka bir hastanede görevlendirilmesi nedeniyle randevusunun iptal edildiğini ileri süren hasta tehditler savurdu.

Gündem 13.06.2022, 18:04 Cansu Polat
'Doktoru ve Tüm Personeli Teker Teker Döveceğim' Tehdidi

İzmir’de yaşanan olayda Çiğli Devlet Hastanesinde randevusu iptal edildiği gerekçesiyle doktoru tehdit eden saldırganın “Polikliniğe geleceğim, ortalığı birbirine katacağım, kavga çıkaracağım” dediği ileri sürüldü.

Doktorun başka bir yerde görevlendirilmesi üzerine randevusu iptal edilen hasta tehditler savurdu. İzmir Çiğli Devlet Hastanesi'nde gerçekleşen olayda doktor tehdit edilirken, sadırgan "Polikliniğe geleceğim, ortalığı birbirine katacağım, kavga çıkaracağım" dedi. Yine hasta yakınının "Doktorlar dövülmemeli diye bir düşüncem vardı ama bunu artık değiştiriyorum.

Doktorlar ve Sağlık Bakanlığı'nda çalışan tüm personel teker teker dövülmelidir" tehdidi de Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) ve CİMER aracılığıyla kaydedilerek, Tehdit ediliyordunuz" diye doktora uyarı yapıldı.

Sağlık çalışanlarından eylem: Sağlıkta şiddet yasası istiyoruz

Hastane içinde durumu protesto eden sağlık çalışanları "Sağlıkta şiddet yasası istiyoruz" dedi. Eylemde konuşma yapan Dr. Devrim Dölek "Artık şiddet rutinimizin parçası olmamalı, caydırıcı, çok ağır bir sağlıkta şiddet yasası çıkmadan her türlü eylem hakkımızı kullanacağız, hekime ve sağlık çalışanlarına olan şiddet nedeniyle hayati öneme sahip sağlık hizmetleri aksıyor, bu herkes için çok tehlikeli bir süreç" diye konuştu.
 

Yorumlar (2)
KURALCI 2 hafta önce
ULAN DOKTORU UYARMAK NE DEMEK SIĞIRLAR. SENİN GÖREVİN ÇALIŞANINI KORUMAK. HEMEN SAVCILIĞA ŞİKAYET EDECEK VE UZAKLAŞTIRMA TEDBİRİ ALDIRACAKSINIZ DAVARLAR. DOKTORA HABER VERİP TEDİRGİN EDECEĞİNE, KURUMUN YÖNETİCİSİNE GÜVENLİĞİNE HABER VERİP GEREKEN TEDBİRLERİN ALINMASINI SAĞLAYACAKSINIZ
Saglik senli 2 hafta önce
La mal,kim gorevlendirdiyse oraya ciksana sigirrrrr gir saglik mudurunu ,basekimi döv bi tarafin yiyorsa….!!!! Dallama sen ters bi doktora gelmemisin….OPERLER SENİ
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?