Doktoru Tehdit Etti, Gazete İlanıyla Özür Diledi!

Dr. Yusuf İzzettin GÜVEN’i tehdit ettiği suçlamasıyla hakkında şikayet başlatılan Hasta Erol Koçyiğit, Savcılık Uzlaştırma Bürosu tarafından verilen 'ilanlı özür' cezası sonucu gazetede özür ilanı yayınlamak zorunda kaldı.

Gündem 24.10.2019, 16:35 24.10.2019, 16:38 Güler Sağlam
Doktoru Tehdit Etti, Gazete İlanıyla Özür Diledi!

Sabah'ta yer alan Tülay Canbolat'ın haberine göre; istediği ilacı yazmayan doktoru tehdit eden Erol Koçyiğit'e verilen 'ilanlı özür dileme' cezası ve konunun savcılık uzlaştırma masasında çözüme kavuşturulması bir ilk oldu. Olayın mağduru Doktor Yusuf İzzettin Güven, "Usulsüz ilaç yazmamı istedi, reddedince de tehdit etti, saldırdı. Suç duyurusunda bulundum sonrasında olayın uzlaştırma ile çözülmesini önerdim. Çünkü mahkemeler ile hem kurumlar oyalanıyor hem de sorunu tam olarak çözemiyoruz. Bu kapsamda ilk vaka ile uzlaşma, sorunu anlama, suç ile yüzleşmeyi sağladık. Mahkeme böyle bir ceza verdi çünkü biz benden değil tüm sağlık personelinden özür dilemesi gerektiğini düşündük. Zaten Cumhurbaşkanımıza da bu çalışmanın taslağını iletmiştik" dedi.

TIKLAYIN

Doktor Güven, Türkiye'de bir ilk olan bu olayın benzer diğer vakalar için de uygulanabileceğini söyledi. Bu kapsamda bir çalışma da hazırladıklarını belirten Güven, arasında uzlaştırma ve algının değiştirilmesi gibi eklerin de olduğu çalışmayı Cumhurbaşkanlığı'na ilettiklerini ve yakında yeni uygulama ve çözüm önerilerini açıklayacaklarını söyledi.

Erol Koçyiğit, verdiği ilanla (üstte) Doktor Yusuf İzzettin Güven (sağda) ve sağlık çalışanlarından özür diledi.

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?