Doktoru Taşla Yaralayan Kişi Serbest Kaldı (Güncelleme)

Yerden aldığı taşla Doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler'i yaralayan kişi gözaltına alınırken saldırıya uğrayan Mutlugüleçler: "Kapının önünde yerden kaptığı bir taşla bana vurdu. Kafama bir darbe aldım. Benim oğlum da doktor ve dikişlerimi o yaptı" dedi. Doktoru darp eden kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Gündem 03.01.2021, 17:27 03.01.2021, 22:11 Güler Sağlam
Doktoru Taşla Yaralayan Kişi Serbest Kaldı (Güncelleme)

İzmir'de özel bir tıp merkezinde doktoru darp eden kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, acil tıp merkezinde görevli doktoru başına taş atarak yaralayan ve olayın ardından gözaltına alınan hasta yakını E.K., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Demirören Haber Ajansının aktardığına göre Karabağlar'da hizmet veren özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, dün öğle saatlerinde çocuk hastasını muayene ederken yanındaki hasta yakını kadını maske takması ve çocuğunu ayakkabılarıyla muayene masasına çıkarmaması yönünde uyardı.

Muayenenin ardından çocuğun amcası E.K., muayene odasına gelerek doktora sözlü saldırıda bulundu. Bağırarak hastane kapısına çıkan E.K., yerden aldığı taşı Dr. Mutlugüleçler'e fırlattı.

Başından yaralanan ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen doktoru meslektaşı olan oğlu tedavi etti. Başına dikiş atılan Mutlugüleçler, E.K.'dan şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan E.K. sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. 

HABERİN GEÇMİŞİ

İzmir'de acil serviste yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bir yakınına maske takması gerektiğini söyleyen doktoru darbeden kişi gözaltına alındı.

TIKLAYIN

Karabağlar ilçesindeki özel bir tıp merkezinin Acil Servis Bölümü'nde görevli doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, 2 yaşındaki çocuğunu muayeneye getiren bir kadını maskesini doğru takması konusunda ikaz etti.

Doktor Mutlugüleçler, çocuğun kirli ayakkabılarla muayene masasına çıkarılması üzerine kadını bir kez daha ikaz etti.

Çocuğun tedavisinin ardından bir hasta yakını ile doktor Mutlugüleçler arasında çıkan tartışma hastanenin kapısına kadar sürdü. Hasta yakını yerden aldığı taşla doktor Mutlugüleçler'e vurup kaçtı.

Mutlugüleçler, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başına atılan 8 dikiş sonrası polis merkezine giderek hasta yakını hakkında şikayetçi oldu.

Hastane çıkışı gazetecilere açıklama yapan Mutlugüleçler, çocuğun tedavisini yaptıktan sonra ikazlarda bulunduğunu ve sohbet ederek ayrıldığını anlattı. Bu sırada hasta yakını olduğunu iddia eden bir kişi ile kapı önünde tartışmaya başladıklarını aktaran Mutlugüleçler, şunları kaydetti:

"Çocuğun yakınını maskesiz olduğu için ikaz ettim, arkasında kirli ayakkabılarla muayene masasına çıkmaya çalıştığı için onu bir kez daha uyardım. 'Ayakkabıları çıkarın orada bebekleri muayene ediyoruz, kendi yatağınıza ayakkabıyla girer misiniz' dedim. Daha sonra çocuğu güzelce muayene ettim, her şeyini yaptım. Sohbet ede ede muayeneden çıkarken hastanın yakını olduğunu iddia eden biri "Sen benim büyük anneme neden bağırıyorsun?' diyerek geldi."

Mutlugüleçler, şahsın kendisini tehdit edip küfür ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kapının önüne kadar çıktık ve ben bu arada arkadaşlarıma polisi aramalarını söyledim. Kapının önünde yerden kaptığı bir taşla bana vurdu. Kafama bir darbe aldım. Benim oğlum da doktor ve dikişlerimi o yaptı. Ciddi bir yarık var. Ben hastayı maskesiz olduğu için ikaz ettim arkasından kirli ayakkabılarla muayene masasına çıkarmaya çalıştı. Ben de 'Onları çıkarın biz orada bebekleri muayene ediyoruz, kendi yatağınıza ayakkabıyla girer misiniz?' dedim. Bütün hepsi bu. Şikayetçiyim."

Öte yandan olay yerinden kaçan şüpheli polis ekiplerince kısa sürede yakalandı. Şüpheli sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 3 hafta önce
Herşeyden önce yaşlı bir insana Nasıl el kalkar major bir sorun da yokken ortada
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?