Doktoru Korumak İçin Sekretere Haber Veren Ödüllü SABİM'den Skandal Uygulama!

Sağlık Bakanlığının övüne övüne Anadolu Ajansına "50 ülkeden 1500'ü aşkın çağrı merkezinin katıldığı "Contact Center World Awards 2020 EMEA" finallerinde birinci olan "SABİM 184" altın madalyanın sahibi oldu." haberleriyle ün yapmış son yıllarda sağlık personelini şikayet hattına dönüşen SABİM'den ilginç olduğu kadar akıllara zarar bir uygulama geldi.

Gündem 21.04.2021, 23:31 22.04.2021, 12:49 Güler Sağlam
Doktoru Korumak İçin Sekretere Haber Veren Ödüllü SABİM'den Skandal Uygulama!

Sosyal medya hesabından 50 Ülke içerisinde birinci seçildiği anlatılan, haberleri yaptırılan SABİM uygulamasının şaşkınlığını anlatan Dr. İlker, hasta yakını tarafından SABİM'in arandığını, görevli doktoru darp edeceğini SABİM'e söyleyen kişi ile ilgili SABİM'in kayıtta bulunan görevliyi arayarak uyardığını şaşkınlıkla paylaştı.

SABİM'in 155 Polis İhbar hattını aramak yerine hastaneyi, üstelik hastane polisini de değil, kayıttaki bir memuru arayarak hekimin kendisini korumasını istemesi Sağlıkta Dönüşümün 2021 uygulaması böyle olsa gerek dedirtti.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Olayın baştan sona bir skandal olduğunu vurgulayan bir çok sağlık çalışanı, hasta yakının tehdit etmesi sonrasında, durumu kolluk kuvvetlerine haber vermek yerine, doğrudan sağlık personelinin kendisini korumasını isteyen SABİM'in, sağlıkçılara kendilerini korumaları için silah mı?, sopa mı? yada yanlarında taş mı bulundurmaları gerektiği konusunda herhangi bir uyarıda bulunmaması ise akılları karıştırdı. 

SAYIN KOCA, PERSONELLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!

Hergün Bakanlığınıza bağlı hastanelerde, sağlık kuruluşlarında sağlık personelleri adeta canlarını ortaya koyarak hizmet vermeye çalışmaktadır. Ocak 2021'i işaret ettiğiniz döner sermaye düzenlemesi açıklamanızın üzerinden aylar geçmesine rağmen yeni bir açıklama zahmetinde bulunmamanız çalışanlarına verdiğiniz değeri yeterince gösterirken, en azından SABİM gibi birimlerin görevlerini daha doğru ve daha akılcı yaparak, doktoru döveceğim diyen hasta yakınını bir zahmet kolluk kuvvetlerine bildirmesini sağlayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
osman 2 ay önce
ağam bizimle eğleniğir canım
stres_yapma 2 ay önce
Kolluk kuvvetleri genelde dayak yiyildikten sonra geldiği için .Sabim önlemini baştan almış
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?