PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktoru Darp Eden Uzman Çavuş Görevden Uzaklaştırıldı

Muğla'da, 14 Mart Tıp Bayramı'nda acil serviste görev yaptığı sırada bir kişi tarafından darbedildiğini belirten doktor şikayette bulundu. Hakkında adli ve idari işlem başlatılan Jandarma Uzman Çavuş A.A, tedbiren görevden uzaklaştırıldı

Gündem 16.03.2022, 10:07 Zeynep Elmalı
Doktoru Darp Eden Uzman Çavuş Görevden Uzaklaştırıldı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor T.T. (26) ile hastaneye dün tedaviye gelen A.A. arasında tartışma çıktı.

İddiaya göre, A.A. başka bir hastaneye ait evrakı göstererek, doktordan ultrason çekilmesini istedi. Doktor T.T. ise gerekli tetkiklerin ardından ihtiyaç duyulması halinde ultrason çekilebileceğini belirtti.

Çıkan tartışmada A.A, hakarette bulunduğu doktoru darbetti. Güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olay sonrası boğazında kızarıklar oluşan ve gözlüğü kırılan doktor, darp raporu alarak A.A'dan şikayetçi oldu.

Aynı hastanede başka bir doktor tarafından muayene edilen ve yatışı yapılan A.A'nın, sabah apandis ameliyatı olduğu öğrenildi. Tartışma konusuyla ameliyat arasında bir ilişkinin bulunmadığı ve hastanın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

- Olay protesto edildi

Öte yandan, hastane önünde toplanan bir grup doktor, sağlık çalışanı ve tıp öğrencisi yaşanan olaya tepki gösterdi.

Hekimler adına basın açıklamasını okuyan Dr. Ali İhsan Uysal, dün hastaneye başvuran ve asıl görevi güvenliği sağlamak olan bir kolluk kuvveti personelinin, 14 Mart Tıp Bayramı'nda doktor arkadaşlarına sözlü ve fiziksel şiddet uyguladığını söyledi.

Yaşanan olaydan duydukları üzüntüyü dile getiren Uysal, benzer durumla bir daha karşılaşmamak için herkesi sağduyulu olmaya çağırdı.

Olay gecesi acil serviste nöbetçi olan Dr. Ahmet Demir de yaşanan olaya şahitlik ettiğini ve sağlıkta şiddetin bir an önce son bulması gerektiğini belirtti.

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, jandarma uzman çavuş A.A. hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"14 Mart 2022 günü saat 23.50 sıralarında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine apandis rahatsızlığı nedeniyle başvuran jandarma uzman çavuş A.A. tarafından bir hekime yönelik istenmeyen bir olayın meydana geldi. Olay sonrası jandarma uzman çavuş A.A, akut apandisit teşhisi konularak ameliyata alınmış, gerekli tıbbi müdahale yapılmıştır. Jandarma Uzman Çavuş A.A. hakkında adli ve idari işlem başlatılmış olup, tedbiren görevden uzaklaştırılmıştır."

Yorumlar (12)
Açığa alınması yetmez 2 ay önce
İhraç ve tutuklu yargılanmalı. Cumhurbaşkanı açıkladı. Katalog suçu kapsamına alınacak.
Hemşire 2 ay önce
Hekim de görevinden atılmalı en kısa zamanda
Hekim 2 ay önce
Niye kız sen doktor olamadın diye mi?
şimşire 2 ay önce
beyin terk :D
Kaiser 2 ay önce
Fesadından kuduranların ağlama duvarı oldu burası da
Gerçek hemşire 2 ay önce
Niçin?
HEMŞİRE YAZMIŞ YALANDAN 2 ay önce
Yaptığının bedelini misliyle ödeyecek bu kişi. Sağlık personeline dr a artık dokunan tutuklanacak. Yeter lan artık sizin arsızlığınız.
Herkes işini yapsin 2 ay önce
Hukukçular , neyse cezası , suçlu kimse bulur , cezasini verir.. apandisit patlamış belkide. müdahalesini geciktirmemek lazim. Diğer sağlık kurumunda yapılan tetkikler göz önünde bulundurmak lazım.veya o tetkiklerde muhtemelen apandisit ? İhtimalini düşünmek lazım. Şimdi problem tabiki sağlıkçılar a şiddet. Ama bunu düzeltmeye çalışırken de denetleme mekanizması kesinlikle olmalı. Hastaneye gittiğimizde bize yapılan eksik veyahut hatalı işlemi veya zamanında müdahale edilememesi gibi işlemlerin de denetlenebilmesi lazım. Özetle herkes herkesin hakkına saygı duymalı. Şiddet mobing cana kast kesinlikle olmamalı..
Askerim e saygılar 2 ay önce
Allah şifa versin... Devlet izliyordur eminim. Bu yaşananlarin hepsini görüyordur..
Att 2 ay önce
Evet görüyor o yüzden tutuklu yargılanıp ihraç edilecek. Buradan sahte destek olmaya çalışmayın. Seni de savcılığa verirler.
Sen nesin ki 2 ay önce
Ulan subay olup binbaşısı, albayı saygıda kusur etmiyor
Harbiden 2 ay önce
Her şartta herşeyi bilen doktor seviciler, kamera kayıtlarından sonra iftiraya uğradığı analaşılan uzmana destek olup özür dilemesinide bilseler keşke...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?