PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Doktorları Hedef Alan İmam’a “Açığa Almayalım Görev Yerini Değiştirelim” Teklif Edilmiş

Doktor Ekrem Karakaya’nın cinayetle şehit edilmesinin ardından cuma hutbesinde cemaate yönelik doktorlarla ilgili akıl almaz sözler sarf eden, tepkiler üzerine açığa alınan imamla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Gündem 13.07.2022, 23:52 Cansu Polat
Doktorları Hedef Alan İmam’a “Açığa Almayalım Görev Yerini Değiştirelim” Teklif Edilmiş

Cuma hutbesinde sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemlerini eleştiren, eleştirmekle kalmayarak sağlık çalışanlarını hedef gösteren açıklamalar yaptığı ileri sürülen imama açığa alınmadan önce kendisine görev yeri değişikliği teklifinin yapıldığı öğrenildi.

Konya İl Müftüsü Ali Ege tarafından yapılan açıklamada imama görev yerinin değişikliğinin teklif edildiği ancak ona gerek kalmadan idari izninin bitiminin ardından açığa alınma kararının verildiği açıklandı.

Sağlık çalışanlarına açık açık hedef gösterdiği ileri sürülen imam “sen gittin hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlum ölecek elinde. Doktorda dedi ki sen git grevdeyiz sen öldürmez misin, sevmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim” ifadeleri sonrası sağlık camiasının haklı tepkisini çekmişti.

Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan imanla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da soruşturma yürürken hemen açığa alınması gerekir açıklamasını yapmıştı.

Tepkilerin dinmemesi üzerine açığa alındığı öğrenilen imamla ilgili Sözcü Gazetesine konuşan Konya İl Müftüsü Ege, “Arkadaşımızla ilgili işlemler başlatılmıştı ve açığa alındı. Arkadaşımız üç günlük idari izindeydi, kendisine görev yeri değişikliği teklif ettik ama ona gerek kalmadan izni bittikten hemen sonra açığa alınma kararı alındı” açıklamasında bulunuldu.

Yorumlar (23)
Dr.Buse Aksoy 1 ay önce
Çıksın tüm sağlık çalışanlarından özür dilesin. Haddi aştım desin. Doktorlar başımızın tacı desin . Onlara şiddet düşüncesinde olan önce karşısında beni bulur desin. Helalleşelim amcamızla.
Doktor 1 ay önce
Onun özrunun aq
... 1 ay önce
Her cuma Topladığınız parayi ne yapmış amcacik açıklasın.
Dr Seda Yılmaz 1 ay önce
Biz hekimler gönlü geniş insanlarız. Amcamız cidden özür dilesin. Hekime şiddetin kesinlikle karşısındayım desin. Sözlerimden dolayı bin pişmanım desin. Daha fazla günah keçisi olmak istemiyorum desin. Bundan sonra vaazlarimda sadece hoşgörü tavsiye edeceğim desin. Helalleşiriz.
çok 1 ay önce
bu varlığı pişmanlıkla özür dileyeceğine inanıyorsun demek
Sahte 1 ay önce
Umarım elimize düşersin,düşersen sana tıbbi müdahale yapmayı yasal olarak reddedeceğim.O zaman döv,öldür beni bakalım .
Mustafa 1 ay önce
Kardeş her kim olursan ol, elindeki zanaatla intikam alınmaz
hamit 1 ay önce
para ile satın alınamayacak tek şey aptallıktır.
Veli 1 ay önce
Doğru söyleyeni 9koyden kovarlar derlermiş de inanmazdım doğruymuş
Adama sadece görevden kaçan hekime tepkisini gösterdi ve greve giden hekimlere elestirdi
Adammmm 1 ay önce
Gevşek gevşek konuşmak ne güzel
Sağlıkçı 1 ay önce
VELİCİM GÖREVDEN KAÇAN YOK. ANAYASANIN VERDİĞİ HAKKI KULLANIP GÖREVDEN ÇEKİLDİ DOKTORLAR. BİR MESLEKTAŞLARI BİR İTSOYU TARAFINDAN KATLEDİLDİ VE BUNUN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN GREV HAKLARINI KULLANDILAR VE SADECE POLİKLİNİK HİZMETİ VERMEDİLER. BU İNSANLARI DA ÖLDÜRELİM DÖVELİM DİYEN BİRİNİN DOĞRU SÖYLEDİĞİNİ İDDİA EDİYORSUN. BEN ŞİMDİ DESEM Kİ SENİN ANANI AVRADINI 7 SÜLALENİ FALAN FİLAN... BU ELEŞTİRİ HAKKINA GİRER Mİ.
Ömer 1 ay önce
Sen onun avukatımın. a. g.
Doktor 1 ay önce
Veli ben de seni elestireyim? Senin ananın avradinin 7 sulalenin hepsini Allah yarattı amcamın oğlu (yamaç kocovali repliği bir dinle anlarsın)
sağlıkçı 1 ay önce
açığa alırlar iki gün sonra daha iyi göreve getirirler bunların ruhu numara
Murat 1 ay önce
Bir aşka yerde aynı şeyleri yapsındiyemi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?