Doktorlara saldırı ve tehdit: 'Buraya adam yığarım, sizi tararım' (2)

Afyonkarahisar'da koronavirüs şüphesiyle hastaneye getirilen 2 kişi, 4 doktoru darbedip, tehdit etti. Darp raporu alan 4 doktorun şikayetçi olduğu 2 saldırgan gözaltına alındı.

Gündem 14.06.2020, 20:34 14.06.2020, 20:39
Doktorlara saldırı ve tehdit: 'Buraya adam yığarım, sizi tararım' (2)

Olay, saat 02.30 sıralarında Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Covid Tecrit Bölümü’nde meydana geldi.

Koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle hastaneye getirilen G.Y.C. ve Y.A.’ya test yapıldı. Sonuçları temiz çıkan G.Y.C. ve Y.A., saldırgan tavırlar sergilemeye başladı. Bunun üzerine nöbetçi doktorlar Serkan Özdemir, Mert Bozok, Murat Cimbar ve Caner Tonkaz, şüphelileri sakinleşmeleri yönünde uyardı. Buna karşı çıkan 2 saldırgan, 4 doktoru darbetti. Daha sonra saldırganlardan biri doktorları, “Bir kamyon adam yığarım. Bu nasıl hastane? Pompalı tüfek getiririm, sizi tararım” diyerek tehdit etti. 2 şüpheli daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.

TIKLAYIN

Saldırı sonucunda yaralanan doktorlar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne gönderildi. Acil serviste yapılan tetkikler sonucunda doktorların boyun, yüz ve kollarında yumruk darbelerine bağlı kızarıklıklar olduğu belirtildi. Darp raporu alan ve beyaz kod uyarısı veren doktorların şikayetçi olduğu G.Y.C. ve Y.A. polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

“SESİMİ DUYUN”

Olayı sosyal medya hesabından duyuran Doktor Serkan Özdemir, “lütfen sesimi duyurun” diyerek yardım istedi: “2.5 saat önce iki hastam tarafından darp edildim, tehdit edildim, ölüm tehtidi aldım, yüzümde kolumda kocaman iki morluk, yer Afyon Devlet Hastanesi, lütfen sesimi duyurun”

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?