Doktorlara Brifing Veren Sağlıkçı Korona Çıktı: Hekimleri Karantinaya Alamadılar Haberi Ulusal Basında!

Ordu’da doktorlara yönelik düzenlenen brifing'de sunum yapan sağlıkçının Covid-19 testi pozitif çıktı. İlçe Sağlık Müdürlüğü, seminere katılan yaklaşık 13 hekimi önce 14 günlük karantinaya gönderdi, daha sonra bu kararını iptal ederek “maske ile çalışmak koşulu” ile görevlerine devam etmelerini istedi.

Gündem 10.10.2020, 09:50 10.10.2020, 09:59 Güler Sağlam
Doktorlara Brifing Veren Sağlıkçı Korona Çıktı: Hekimleri Karantinaya Alamadılar Haberi Ulusal Basında!

Dün "Doktorlara Brifing Veren Sağlıkçı Covid Çıktı: Doktorları Karantinaya'da Alamadılar!" başlığıyla ziyaretçilerimize duyurmuştuk.

Sözcü başta olmak üzere Memurlar net gibi birçok haber sitesi dün duyurduğumuz konuyu bugün ziyaretçileriyle paylaştı.

İŞTE O HABER:

Ordu'da görev yapan bir doktor tarafından sosyal medyada paylaşılan iddiaya göre; temaslı olduğu bilinen ve PCR test sonucu çıkmayan bir sağlık personeli 14 doktora seminer verdi. Sağlık personelinin testi, pozitif çıkınca 14 hekim önce karantinaya alındı daha sonra 'sağlık hizmetleri aksar' denilerek maskeyle çalıştırıldı.

TIKLAYIN

Ordu’da 7 Ekim Çarşamba günü uzman hekim, başhekim yardımcısı ve aile hekimlerinden oluşan 14 kişilik bir grup, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplantıya çağırıldı.

İddialara göre toplantıda temaslı olduğu bilinen ancak PCR test sonucu belli olmayan bir sağlık personeli, hekimlere Covid-19 ve tedbirler hakkında seminer verdi.

KARANTİNADA OLMALARI GEREKİRKEN…

Test sonucu belli oluncaya kadar idari izinli olması gereken sağlıkçının PCR testi, verdiği seminerden hemen sonra pozitif çıktı. Bunu üzerine İl Sağlık Müdürlüğü, seminere katılan 14 hekimden evlerinde 14 gün süreyle karantinada kalmalarını istedi.

Ancak bir süre sonra sağlık hizmetlerinde aksama olacağı endişesiyle, 14 hekimin ‘maske ile çalışın’ talimatıyla görev yaptıkları hastanelere gönderildiği ileri sürüldü.

DOKTORDAN BAKAN KOCA’YA ŞİKAYET 

Ordu’da özel bir hastanede görev yapan Dr. Selçuk Yücesan bu iddiayı sosyal medyasında yaptığı paylaşımla duyurdu. Dr. Yücesan sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hitaben, “Yakın temaslı olduğu için Covid 19 PCR testi verdiği bilinen personele, henüz test sonucu çıkmadan önce 14 hekim personele seminer verdirip, toplantı sonrası malum personelin PCR testi (+) gelince 14 hekim personeli karantinaya alıp, sonra da sağlık hizmeti aksar kaygısı ile ‘Maske ile çalışır’ diyerek görev başına göndermek, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü açısından nasıl bir yönetim anlayışıdır?” diye yazdı.

Yorumlar (8)
52 4 ay önce
Son 10 gündür Ordu ili sağlık kesimininin haberleri arttı. Kendi adamlarını getirmeye çalışan lobicilerin faaliyetleridir
Ordulu 4 ay önce
Ordu'nun bu kadar haber olması başarısının kıskanılması ve itibarsızlaştırma hareketidir
Köşeli 4 ay önce
Bu insanlar gece gündüz demeden canlarını dişine takıp 7 aydır pandemiyle mücadele ederken bilip bilmeden böyle haberler yapmak sorarım size revamıdır. Düzgünce girip böyle bir durum olabileceğini izah etmişler saklamamışlar gizlememişler açıkça anlatmışlar. Sonra neden şeffaf olunmuyor diye ağlayıp duruyonuz. Bu arkadaşların her birini tanırım pırlanta gibi çocuklar arı gibi çalışıyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Kim covite yakalanmak ister yada kim aynı odada çalıştığı arkadaşının covit olmasını ister. Belki oraya gelenlerden biriside covitti haberleri yoktu olamazmı bırakın adamlar işlerini yapsınlar
yıpratma amaçlı yapılan haber örneği 4 ay önce
Temaslı Sağlık Çalışanlarının Değerlendirilmesi Kapsamında Doktorlar Çalışmaya Devam Etmişlerdir Bir İhmal Bulunmamaktadır, Haber Kasıtlıdır.
Meçhul 4 ay önce
Erdoğan erişen denilen zat ortalık karıştırmaya bayılır. Başarılı Ordu valisini bile eleştirecek kadar gazetecilik yaptığını sanan tuhaf bir kişiliktir.
Hace 4 ay önce
Bu ara bir de sağlık Müdürlüğünde görev yapan sağlık personelleri yurtlarda karantina nöbetine gönderiliyor ama sadece erkek personel gönderiliyor nedeni ise idareci eşleri torpille geçici görevle gelen eşler tam bir adaletsizlik toplumsal cinsiyet ayrımı yapılmakta. Görevin haremlik selamlığı olur mu? Göreve hizmet puanı esas alınarak herkes gitmeli iken torpilli eşler sayesinde diğer bayan personelde görev almamakta. Ve sendika dahil bilgileri olduğu halde bu duruma hiç biri ses Çıkarmıyor.
Orduya hizmet nerde 4 ay önce
Orduya ithal yöneticiler ile yön vermeye çalışan bir grubun amacı hizmet olamaz . Şaibelerden alınan eski idarecinin ekibi üst görevlerde mali kısımlarda lütfen gerçekçi bir araştırma ve vicdan lazım Bakanlık şaibeli yapım onarım bilgi işlem kömür alımı yemek alımlaları vb
No panik 4 ay önce
Müdür mü yoksa yönetici mi olacaksın.Ordu da sorun yok problem zihninizde
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?