Doktorlar İsyanda: Başhekim Keyfi Uygulamaları İle Mobing Yapıyor!

Antalya'nın Serik ilçe Devlet Hastanesi Başhekimi Hüsnü Yusuf Kara'nın hastanede görevli personele keyfi uygulamalar yaptığını öne süren bir grup doktor, duruma isyan etti!

Gündem 09.04.2021, 23:11 10.04.2021, 00:42 Güler Sağlam
Doktorlar İsyanda: Başhekim Keyfi Uygulamaları İle Mobing Yapıyor!

Personel mağdur iddiası;

Ölümcül pandemi koronavirüsün (Covid-19) artış gösterdiği bir dönemde; başhekimin hastanede görevli doktorlara kartlı dijital mesai sistemine rağmen mesai başlangıcı ve bitiminde aynı kalemle kağıda ıslak imza attırdığını iddia etti. Hastanede kartlı mesai takip sistemi olmasına rağmen başhekimin hastanede keyfi uygulama yaptığını ve bu durumun tepki çektiğini iddia eden doktorlar, “Günde iki kez imza attırılmaya zorlanıyoruz. Tüm doktorlardan aynı kâğıda, aynı kalemle imza atılması isteniyor. Bu durum covid riskini arttırmaktadır. Sağlık çalışanları olarak bizler ve toplum sağlığı riske atılmaktadır. Başhekimin keyfi uygulaması son bulmalıdır” dediler.

Akdeniz Manşet Gazetesi 7 Nisan 2021

Şükrü AĞIRMAN

"Balık baştan kokar"

Benim tam olarak demek istediğim de buydu işte; göreve geldikten bir süre sonra kamuda yönetici pozisyonunda görevlendirilen atanmışlar, (bu siyasal iktidar döneminde) ilerleyen zamanlarda siyasal iktidardan aldıkları güç ve destek ile kendilerini bulundukları yerde, yönettikleri makamlarda-mevkilerde hiç bitmeyeceklerini sandıkları güçle, sonsuza kadar kalacaklarını zannedip maiyetindekilere zamanla eziyet etmeye ve (hukuk ve mevzuat çerçevesinde, yönetici ast-üst ilişkisinin gereği olmazsa olmaz olan etik değerleri, demokratik bir ülkede yaşamanın anlamını zorlayacak şekilde) birtakım zorbalıkları kendilerinde hakmış gibi görmeye başlıyorlar!

Yaklaşık 7 yıldır aynı hastanede farklı birimlerde gece-gündüz demeden çalışan eşim de, malûm bu pandemi sürecinde maddi ve manevî olarak yorulduğunu ve bir müddet dinlenmek istediğini beyan ederek, devlet memurlarının kendilerine tanınan haklardan olan "aylıksız izin" için dilekçe yazıp müracaat etti ve fakat yönetim tarafından keyfi davranılıp kabul edilmedi. (Yaklaşık aynı tarihlerde aylıksız izin için müracaat eden başka bir çalışana bu isteği kabul edilip her ne hikmetse izne ayırmışlardır)

Demem o ki habere konu olan buna benzer vakıalar ile alakalı olarak konuşulacak yazacak çok şey var ama, herşeyi ispat edemiyorsun ya da haklılığını kabul ettiremiyorsun malesef! Doktorlar bu haklı davalarında kendilerini çok rahat bir şekilde ifade edebiliyorlar ama yanlış anlaşılmasın daha alt kademelerde görev yapan hemşire, ebe vs diğer sağlık çalışanları seslerini kolay kolay duyuramıyorlar, daha fazla antidemokratik uygulamalara hatta mobbinglere maruz kalabiliyorlar malesef! Vesselam...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire 4 ay önce
bize ne
Sezai 4 ay önce
Tırilyonluk serveti çalışmadan nerden aldın saglık memurluğu yaparakmı
serik!li 4 ay önce
halk olarak, her yerde olan problemler dışında idari olarak çok problem yok. şikayetler gereksiz olmuş.. yok imza için başhekimin odaya gidiyoruz.. yok aynı kalemle imza atıyoruz.. kendi kaleminizle atıverin hocalarım. saygılar
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?