Doktorlar Asılsız İddialara Karşı Yargıya Başvurdu!

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mesnetsiz iddialarda adı geçen iki doktor avukatları aracılığıyla Alanya Adalet Sarayı’nda suç duyurusunda bulundular.

Gündem 28.05.2021, 15:07 Güler Sağlam
Doktorlar Asılsız İddialara Karşı Yargıya Başvurdu!

Hastane “tıbbi sekreterlerin görevden alındığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ve Ozon Terapi Merkezi'nde bulunan ozon cihazına Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı tarafından el konulduğu, ALKÜ Alanya Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Prof. Dr. Tülin Akarsu Ayazoğlu’na ‘rüşvet komplosu’ kurulduğu, hastalardan yasal olmayan fark ücreti alındığı ve buna itiraz eden çalışanlara sözlü şiddet ve mobbing uygulandığı” şeklinde asılsız iddialara maruz kaldı. Başhekimlik tarafından daha önce yapılacağı belirtilen suç duyurusu, dün avukatlar aracılığıyla savcılığa sunuldu. Son iddialarda adı geçen Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Etli ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Akkaya’nın avukatı Utku Acar, suç duyurusunda bulunmasının ardından adliye çıkışında basın açıklaması yaptı. 

AVUKATTAN AÇIKLAMA 

Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Burada toplanmamızın sebebi 20 Mayıs 2021 tarihli bir yerel gazetenin internet sitesinde ve yaptığı haberle ilgili. Söz konusu haber müvekkiller Başhekim Yardımcısı Mustafa Etli ile Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Özgür Akkaya ile ilgilidir. Bahse konu haber, haber değeri taşıdığı iddia edilen sözde şikayet dilekçesi işleme konulmamıştır. Bunun gerçek olup olmadığını araştırmak Basın Kanunu’nda ve ilgili gazetenin yayın etiği metninde yer alıyor. Dolayısıyla bu şekilde haksız ithamlarla müvekkiller hakkında hakaret ve ithamlarda bulunan gazete hakkında suç duyurusunda bulunduk. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı da gerekeni yapacaktır diye umuyoruz. Söz konusu şikayet çok zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde, özellikle pandemiden dolayı en değerli varlıklarımızın doktorlar olduğunu anlamamıza rağmen bu şekilde isnatlarda bulunulmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Kaynak: Erkan Uysal / Gerçek Alanya

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
vatandaş 4 ay önce
doktorlar ve hemşireler çok egolu ve hastalara hep bağrıyorlar bakanım bizi duyun
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?