Doktorla Davalık Olan Hastane Müdürü Basına Nasıl Açıklama Yaptı?

Halk Sesi web sitesinde yer alan iddiaya göre "Gazetemize yazılı basın açıklaması gönderen Durağan Devlet Hastanesi idari ve mali işler müdürü Barbaros Mehmet Şengün, kadın doktor Selen K.hakkında göreviyle ilgili açık ifadelerde bulunmuştu. Bu yaptığı açıklama ile kadın doktorun özel çalışma hayatını ihlal ediyordu." ifadelerine yer verildi.

Gündem 26.04.2021, 09:29 26.04.2021, 10:37 Güler Sağlam
Doktorla Davalık Olan Hastane Müdürü Basına Nasıl Açıklama Yaptı?

Sitede yer alan haberde;

Sinop’un Durağan ilçesi Şehit Hakan Tanrıkulu Devlet Hastanesi’nde görevli dahiliye doktoru Selen K.’nin Hastanenin idari ve mali işler müdürü Barbaros Mehmet Şengün için “ Kendisi hakkında basın açıklaması yaparak  özel hayatını ihlal ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.İki gün önce halksesi.com tarafından yapılan haberde  hastanenin idari ve mali işler müdürü Barbaros Mehmet Şengün’ün  durağan Devlet hastanesinde görevli  kadın doktor  Selen K,ile sözlü tartışma neticesinde elini kaldırarak kadın doktorun üzerine yürüdüğünü ve bu olaydan ötürü doktorun sağlık il müdürülüğüne şikayette bulunduğu haberini yapmıştık.

Haberimiz sonrası gazetemize yazılı bir açıklama gönderen müdür Barbaros Mehmet Şengün,yaptığımız haberin yalan olduğunu ve böyle bir olayın yaşanmadığını sadece idari ve mali işler müdürü olarak kendisinin de görüşünü belirttiğini fakat kadın doktorun tepkisiyle karşı karşıya kaldığını ileri sürmüştü.Halksesi.com yaptığı araştırmalarda  hastanede görevli doktor  Selen K.’nin yaşadığı bu olay hakkında 15 Mart tarihinde Sinop İl sağlık müdürülüğüne bir dilekçe ile başvuruda bulunarak kendisine müdür Şengün tarafından mobing uygulama yapıldığını ve sözlü tartışma sonrası elini kaldırarak üzerine yürüdüğünü belirtmişti.Fakat,doktorun bu dilekçesine aradan bir ay geçmesine rağmen idari işletme başlatmayan Sağlık il müdürlüğü olayın adliyelik olmasına yol açmış oldu! Doktor Selen K.’nin Durağan adliyesine giderek savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

657’Lİ MEMUR BASIN AÇIKLAMASI YAPAMAZ

Gazetemize yazılı basın açıklaması gönderen Durağan Devlet Hastanesi idari ve mali işler müdürü Barbaros Mehmet Şengün,kadın doktor Selen K.hakkında göreviyle ilgili açık ifadelerde bulunmuştu.Bu yaptığı açıklama ile kadın doktorun özel çalışma hayatını ihlal ediyordu.Ve kendisi 657 tabi devlet memuru olduğu için kaymakam ya da vali’den izin alarak basın açıklaması yapabilirdi.Şengün’ün bu izini almadan basın açıklaması yapması ve kurum içindeki çalışmaları bilgilendirmesi de ayrı bir suç konusu oldu.

CİMER’E ŞİKAYET EDİLDİ

Ayrıca Müdür Barbaros Mehmet Şengün hakkında hastanede görevli bazı doktorlarında  Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı  merkezi  CİMER’e şikayette bulunulduğu da ileri sürülen iddialar arasında.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
alim 3 ay önce
bakanlığın olaya el atıp, idam fermanını yazmasını bekliyoruz.
saglıkçı 3 ay önce
müdür bir haber üzerine cevap gönderiyor anladıgım kadarıyla..hekim niye başhekime gitmemişte saglık müdürlüğüne gitmiş...falan filan
tosuncuk 3 ay önce
başhekim adam kayırdığı ve yalamanın teki olduğu için..
ülke için şaşırtıcı değil tabii ki
tosuncuk 3 ay önce
tosuncuk sonun beter olacak büyük bir iştahla bekliyoruz
senin ve uşağının gidişi yakın :)))))
delidumrul57 3 ay önce
sen değil ağa babaların gelsin KOÇ... müdürümüzü kimse yiyemez, kimsede operasyon çekemez, dağ gibi arkasındayız müdürümüzün... Sizi gidi itibar suikastçileri sizi... Çamur at müdüre izi kalsın, hak adalet tecelli edecek inşAllah. Mahkemeler karar verecek...
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?