PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktora Yumruk Attı, Güvenliğin Burnunu Kırdı! Tutuklanınca Eşi Hamileyim Diye Ağladı

BAKIRKÖY Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayından tutuklanan Murat Kacır'ın hamile eşi konuştu.

Gündem 22.03.2022, 18:45 24.03.2022, 08:38 Zeynep Elmalı
Doktora Yumruk Attı, Güvenliğin Burnunu Kırdı! Tutuklanınca Eşi Hamileyim Diye Ağladı

BAKIRKÖY Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayından tutuklanan Murat Kacır'ın hamile eşi konuştu. Hastanenin güvenlik görevlisinin kendisini itmesi nedeniyle eşinin öfkelendiğini söyleyen Ceyda Kacır, Sosyal medyada eşime 'cani ve maganda' demişler. Hamile bir kadının itilmesine herkes tepki gösterir dedi.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi'nde geçtiğimiz pazar günü yaşanan olayda, hamile olduğunu öğrenen Ceyda Kacır (26), eşi Mahmut Kacır'la (28) birlikte doktor kontrolüne gitti. Ceyda Kacır, saat 18.00 sıralarında muayene sırası yaklaştığı için acil servis önündeki güvenlik şeridine yaklaştı. Bu sırada güvenlik görevlisi Taner Özer, Ceyda Kacır'ı uyardı. Güvenlik görevlisi Taner Özer ile Ceyda Kacır arasında tartışma yaşandı. Güvenlik görevlisi Taner Özer'in, Ceyda Kacır'ı itmesi nedeniyle eşi Mahmut Kacır'ın müdahale ettiği iddia edildi. Mahmut Kacır'ın güvenlik görevlisi Özer'e saldırdığı, kavganın büyümesi nedeniyle acil serviste çalışan Doktor Mehmet Semih Duran ve Doktor Ecem Yılmaz'ın da tarafları ayırmak için araya girdiği belirtildi. Yaşanan arbedede güvenlik görevlisi Özer'in burnunun kırıldığı, Doktor Duran'ın yüzüne yumruk atıldığı ve Doktor Yılmaz'ın da yüzünün çizildiği bildirildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Mahmut Kacır, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından 'Kasten yaralama' ve 'Basit yaralama' suçlarından tutuklandı.

BAŞKA YERDE BEKLEMEMİ SÖYLEDİ, BENİ İTTİ

Bir gün önce hamile olduğunu öğrendiğini söyleyen Ceyda Kacır, şeker hastası olması ve fazla kilosu nedeniyle doğum konusunda endişelendiği için doktor kontrolüne gittiğini anlattı. Kacır şöyle konuştu, Sıra numaram 326'ydı, önümde de 325 numaralı hasta vardı. Benden önceki hasta içeriye girince, ailesi de onu takip etti. Güvenlik görevlisi onlara müdahale etmedi. Bana da 'Şurada değil, burada bekle' dedi. Kendisine sıramın geldiği için burada beklediğimi söyledim. Başka yerde beklemem gerektiğini tekrarladı. Kendisine bir önceki hastayı neden uyarmadığını sorduğumda, 'Sana mı soracağım Kime istersem karışırım' diyerek, beni itti. Ben de telefonumu çıkararak onu gizlice çekmek istedim. Sonra eşim geldi, ne olduğunu sordu. Adamın üstten üstten konuştuğunu, beni ittiğini söyledim. Aynı zamanda konuyu kapatmasını da söyledim. Kavga çıktığı sırada eşimi tutmaya çalıştım. Hamile olduğum için kavga biter diye kendimi önlerine attım ama, olmadı diye konuştu.

BAYGINLIK GEÇİRDİM

Kacır, sosyal medya üzerinden gelen tepkilere üzüldüğünü belirterek, Eşime cani ve maganda demişler. Hamile bir kadını kim itse, herkes tepki gösterir. Çevredekiler de tepki gösterdi. Baygınlık geçirdiğim için serum bağladılar. Olaydan sonra bizi destekleyen insanlara ulaşmaya çalıştım ama, kimse kalmamıştı. Sedyede yatarken bile polislere çevredeki insanlara da olayı sormalarını istedim ama, sormadılar dedi.

OLAYIN DOKTORLARLA BİR İLGİSİ YOK

Kacır, doktorlarla hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, Güvenlik görevlisiyle sorun yaşadık. Olayın doktorlarla hiçbir ilgisi yok. İtişme anında güvenlik görevlisi doktorların alanına gittiği için, doktorlar durdurmaya çalıştı. Kocam tutuklandı, çocuğumu nasıl doğuracağım, nasıl bakacağım diye konuştu.

Yorumlar (13)
Kry 2 ay önce
Burnu kirilan guvenligin evde anasi karisi cocuklari yok mu lan davarlar
Son pismanlik 2 ay önce
Hala inatla haklı olmaya çalışıyor, madem perişan olacaksın orda söz dinleyip talimata uyacaksin, gizlice kayıt alacakmış ne pişkinlik, valla zerre üzülmedim demek ki yasalar bunlara hiç affedici olmayacak ki herkes anlayacak, doktorla sorunu yokmuş güvenlikleymis güvenlik sanki insan değil, bir günlük hamile bir haftalik herneyse sanki karnı burnunda gibi hareket ediyor sanki eşine on yıl hapis verecekler tövbe tovbe
Burak 2 ay önce
Editör: Küfürlü yorum yazdığınızdan dolayı geçmişte yazdığınız tüm yorumlarınız silinmiştir.
Murat k. 2 ay önce
Hanımefendi acil serviste neyin doğum kontrolü veya neyin kontrolu olur,geçmiş olsun,
Bıktık 2 ay önce
Daha yeni hamile kalmış doğum konusunda endişelenip acile gitmiş. Keyfi işleriniz için özel hastaneye gidin. Bu nedenle bile hapse girmeniz lazım. Acilde sizin gibi acil olmayan sahtekarlar yüzünden gerçek acillerin ölme, sakat kalma ihtimali olduğu için. Bu sağlık işini dünyayı yöneten , bizim kullandığımız tıbbi cihaz, alet edevatı üreten , tıbbi kitapları yazan Amerika, İngiltere, Almanya bilmiyor bir Türkiye biliyor di mi ? Şu sistem övünülecek sistem mi yahu ? Sağlık çalışanları hayattan nefret etmiş, herkes depresyonda
Doktor 2 ay önce
Ha güvenlik ha doktor ikisine de saldıramazsın verdiği de yalan ifade kesinlikle
KURALCI 2 ay önce
BEKLEMEN GEREKEN BÖLÜMDE BEKLEYECEKSİN. HANIMAĞALIK AYILIK PARDON DAYILIK YAPMAYACAKSIN. HADİ Bİ B.K YEDİN SONUCUNA DA KATLANACAKSIN. BURNU KIRILAN YUMRUK YİYEN İNSANLARIN AİLESİ YOK MU, YA ALLAH KORUSUN BİR ÖLSEYDİ ORDA?
sovyetski 2 ay önce
gariban güvenlikçinin burnunu kırarkende ağlasaydın bacım kocan yapmazdı cezası neyse ceksin kusura bakma
Sağlıkçı 2 ay önce
Haklıysanda gidip şikayetçi olursun saldırmak nedir?bırakın artık hak aramak için saldırmayı,kanun var hukuk var
endoskopist 2 ay önce
Gizlice çekip yap , insanları tahrik et. Kocan birisine vursa neyse önüne kim çıktıysa herkese vurmuş. Sen yaptın cezasını da sen çekeceksin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?