Doktora Sedyeli Tepki !

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran bir hasta için iğne yapılması istendi. Ancak uzman doktor, tetkik yapmadan iğne yapılmasına karşı çıkınca hasta, yakınları tarafından sedye ile hastane dışına çıkartıldı. Bu görüntüler, sosyal medyada “Hasta, hastaneye kabul edilmedi” şeklinde paylaşıldı.

Gündem 30.05.2021, 16:18 31.05.2021, 08:54 Zeynep Elmalı
Doktora Sedyeli Tepki !

Sosyal medyada paylaşılan videoda, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde bir sedyenin üzerinde yatmakta olan yaşlı kadının hastaneye kabul edilmediği iddia edildi Sosyal medyada paylaşılan olayın perde arkasında neler yaşandığına dair bilgilere Ajans Urfa ulaştı

İşte konuyla ilgili bilinmeyen o detaylar…

İĞNE YAPILMASI İSTENDİ

86 yaşındaki Sultan D. isimli yaşlı bir hasta, 29 Mayıs Cumartesi günü saat 15.41 sıralarında yakınları tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Erişkin Acil Servisi'ne götürüldü. Yan ağrısı, genel durum bozukluğu yaygın ağrı şikâyetiyle hastaneye getirilen yaşlı kadın için hastanın kan tahlilleri ve gerek görülen görüntüleme tetkiklerine bakılacağı hasta yakınlarına bildirildi. Ancak iddiaya göre, hasta yakınları, kan ve görüntüleme tetkiklerini yaptırmak istemeyerek, hastanın ağrısı için nöbetçi uzman hekimden ağrı kesici iğne yapılmasını istedi.

SEDYE İLE DIŞARI ÇIKARTTILAR

İğne yapılmaması üzerine hasta yakınları, hastalarını sedye ile acil servisten çıkararak acil servis önünde sedye ile bekletti. Bu gelişme üzerine acil servis önüne gelen İdari Şef nöbetçisi Başhekim Yardımcısı Dr. Erol Erdoğan, hasta yakınları ile iletişime geçerek, hastanın tekrardan acil servise başvurusu sağlandı ve böylece hastanın muayene, tetkik ve tedavi işlemleri yapılmış oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire 2 ay önce
doktorların egosu bitmeyerek halen devam ediyor kendi sağlık çalışanımın böyle yapması bizleri çok utandırıyor. İlaç bile yapmıyorlar artık. Bize de reçete yazma hakkı verilirse doktorların egosu bir nebze iner.
Murty hemsire 2 ay önce
Sahte bir hemşire nick ile yer bulmaya çalışıyor. Serseri.dr da hemşire de yapmasi gerekeni yapar. Kimseyi memnun etmek zorunda değiliz. Saksakci
Adammmm 2 ay önce
Sende burdamisin hemşire ablaaa tosucukla murvetini görelim hemşire abla
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?