Doktora Görevi Başında Saldırı!

Üroloji Uzman Doktoru Op.Dr. Kutsal ÖNAL'ın poliklinik yaptığı sırada başından darp edildiği öğrenildi.

Gündem 12.01.2021, 19:55 13.01.2021, 00:11 Güler Sağlam
Doktora Görevi Başında Saldırı!

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'nde; görevli Üroloji Uzman Doktoru Op.Dr. Kutsal ÖNAL'ın poliklinik yaptığı sırada başında darp edildi.

Konu ile ilgili olarak Amasya i İl Sağlık Müdürü açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz ifadelerine yer verildi.

"Amasya İlimiz Merkezinde Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'nde; kendi uzmanlık polikliniğinde görevi başında iken yaklaşık saat 15.00 civarında sağlık çalışanımız Üroloji Uzman Doktoru Op. Dr. K.Ö.'ın görevi başında darp edilmesi İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz.

Doktorumuz; yaşanan pandemi sırasında kendisi de ailesi ile birlikte Covid-19 hastalığı geçirmiş ve hemen polikliniğine dönerek halkımıza hizmet etmeye başlamıştır. Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakârca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğiz ve bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız.

Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Dr. Öner NERGİZ

İl Sağlık Müdürü"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?