Doktora Ameliyat Ettiği Kızı Taciz İddiasıyla Soruşturma!

Antalya'da göğsündeki kitleden ameliyat geçiren R.K. (21) doktoru Serkan C. tarafından taciz edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Gündem 20.08.2021, 14:21 20.08.2021, 22:47 Güler Sağlam
Doktora Ameliyat Ettiği Kızı Taciz İddiasıyla Soruşturma!

Ameliyat sonrası 13 Ağustos'ta kontrol amaçlı hastaneye gittiğini ve muayenede cinsel tacize uğradığını iddia eden R.K., doktoru tarafından 2'nci kattaki poliklinik yerine hasta servisi odasına götürüldüğünü belirtti. Suç duyurusuna göre Serkan C., sedyeye yatırdığı kadını eldiven takmadan göğsünden ve kasığından muayene etti. R.K., kontrolün ardından, Serkan C.'nin ereksiyon olduğunu fark ettiğini belirterek, odadan çıkmaya çalıştığında ise kendisine sarılarak 'sonra görüşürüz' dediğini anlattı. Yapılan şikâyet üzerine doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

ELDİVENSİZ MUAYENE YAPTI

Odada sedyeye uzanan genç kız göğüslerinin muayenesi için iç çamaşırını çıkarıp tşörtüyle kaldı. Doktor Serkan C., yine genç kızı eldiven takmadan çıplak elle muayene etti. Neye uğradığını şaşıran R.K., doktorun hareketlerinden normal muayenenin dışana çıktığını anlayarak tedirginlik yaşamaya başladı.

'KASIKLARINI MUAYENE ETMEM GEREKİYOR'

 Serkan C.'nin muayene sırasında ereksiyon yaşadığıydı. Genç kız üzerini toparladığı sırada doktor bu kez kasıklarında lenf bezi olup olmadığını bu nedenle kontrol etmesi gerektiğini söyledi. Pantolonunu ve iç çamaşırını indiren R.K., kontrolün ardından odadan çıkmaya çalışınca Serkan C., hastasını bir süreliğine sarılarak 'Sonra görüşürüz' dedi.

DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 Annesinin şikayette bulunması gerektiğini söylemesi üzerine ev arkadaşı M.M., ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giden mağdur kız Serkan C., hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikayet üzerine doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
wwww 1 ay önce
Allah iftiradan korusun, gencecik bir hekimi karalamış, bu devirde erkek hekim olmak da zor. Baksana iyilik etmiş gelmiş bakmış işini gücünü bırakmış, iyilikten maraz doğar atasözünün tam ispatı. Çamur at izi kalsın.
Ahmet Alimcan 1 ay önce
Her şekilde doktor hatalı. Kız yalan söylüyorsa bile yalnız muayene etmeyecektin. kıza sarktı isen de niyetini hemen anlayıp tornistan yapacaktın. Bir kere kabul ettin randevusuz çağırdın baktın niyeti farklı bir daha randevulu gelir. instadan da engellersin olur biter. ekmek çıkar mı ayırd edip abartmaman kurnaz olman gerekiodu. zorla olmaz bu işler
Emrah 1 ay önce
Adı geçen doktor hastanedeki en başarılı hekimlerdendir. İftira at izi kalsın.. azimle çalışan kişiler bu şekilde hayattan beziyorlar.. adı geçen doktorlar sitesinde yapılan yorumlara bakınca iftira olduğu zaten ortada
Doktor 1 ay önce
Hekim olmak çok zor, sınavı kazanacaksınız, fire vermeden altı yıl okuyacaksınız, sonra tuş sınavı sonra cerrahi vs. Taş olsa insan çatlar, ondan sonrada mesleğini iyi niyetle yapmaya çalışacaksınız utanmaz arlanmaz biri gelip size iffet ve namusunuza dil uzatacak, gencecik hekim mesleki tecrübesi olmamış olabilir en azından hastası için endişe etmiş belli yani, ama hasta iftira atacak, sana çamur atacak, bu hastaya hiç mi hesap sorulmayacak
Atiye hemsire 1 ay önce
Özellikle kadın doğum polikliniklerinde ve bu muayenelerde mutlaka Dr un yanında hemşire olmalı
osman 1 ay önce
bazı yerlerde kendini bilmez, iş bilmez hastane idarecileri de poliklinikteki sekreterleri kapı dışında çalıştırmaya çalışıyor! hasta mahremiyetiymiş. serviste 2-3 kişilik odalarda hasta yatması sorun olmazz, vizitler hemişirelerle beraber yapılırken mahremiyet bozulmaz ama polk sekreterle yapılırken mahremiyet önemliymiş...
hemşire 1 ay önce
yazıklar olsun doktora taciz ediyor hastasını sağlık bakanına gösterilmesi gerek acilen
Dikkat 1 ay önce
Konuyla ilgili adli makama gerekli bilgi ,belge verilmiştir. Mahkeme kararına istinaden tazminat davası açılacaktır. Emsal davalar mevcuttur. Çamur at izi kalsın mantığı altında, kimsenin esiri olunmayacaktır. Adli makam sonucu paylaşılacaktır.
Sükut-u Hayal 1 ay önce
Medyada çıkan haberler teğide muhtaçtır. Ayrıca hastane kamera görüntüleri v.s bütün kayıtlar adli makamlardadır. Yorumunuza saygılı olmakla beraber , haklılık ispatı sonrası alınacak mahkeme kararına istinaden yasal haklar sonuna kadar talep edilecektir. Konu portalda yansıtıldığı gibi kesinlikle değildir.
Hemşire 1 ay önce
Ne biliyorsunuz, iftira atmış görmüyor musun, gerçekten hasta olan hekimin orasına burasına bakar mı, doktor bey iznini bile bölüp gelmiş, yalnız hekimin bir kusuru var yanına bir sağlık personeli almalıydı, görevde acemilik yapmış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?