Doktor ve Eczanelere Renkli Reçete Operasyonu: 12 Gözaltı

Manisa, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti' suçu kapsamında başlatılan soruşturmada şüpheli doktorların uyuşturucu satıcılarının topladığı psikolojik ve nörolojik rahatsızlığı olmayan şahıslara ait kimlik fotokopileri ile hastaları görmeden para karşılığı reçete yazdıkları ve şüpheli eczane sahiplerinin söz konusu ilaçları para karşılığı uyuşturucu satıcılarına topluca elden teslim ettikleri tespit edildi.

Doktor ve Eczanelere Renkli Reçete Operasyonu: 12 Gözaltı

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Manisa merkezli olmak üzere Aydın, Muğla, İzmir ve Kırklareli illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, aralarında biri nöroloji uzmanı diğeri ve pratisyen hekim olmak üzere 2 doktor, 2 eczacı ve 1 hastane çalışanı bulunan toplam 12 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

TIKLAYIN

Operasyon kapsamında bugüne kadar 4 bin 561 adet renkli reçete sistemine/kontrole tabi psikolojik ve nörolojik ilaca, yüklü miktarda reçeteye, adına ilaç yazılan şahıslara ait kimlik fotokopileri ve bilgisayarlara el konuldu.

Sağlık Bakanlığı'nın iznine bağlı olarak Psikolojik/Nörolojik rahatsızlıkları bulunan hastalara bazı ilaçların satışı uzman hekimler tarafından etken maddelerinde uyuşturucu etkisi bulunması nedeniyle Renkli Reçete Sistemi ile yapılabiliyor.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER