Doktor terör operasyonlarını yazdı

2012 yılında başlayan hendek operasyonları sırasında Silopi'de terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyonlarda görevli Dr. Kamil Konur o dönem yaşadıklarını satırlara döktü. Yaşadıklarını yazdığı “Şehidim, Şahidim” isimli kitabında terör örgütlerine karşı amansız mücadelelerin yanında şehit hikayeleri de yer alıyor.

Gündem 31.08.2019, 11:26 31.08.2019, 14:49
Doktor terör operasyonlarını yazdı

Şimdi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan doktor Kamil Konur, 2012-2017 yılları arasında yürütülen hendek operasyonları sırasında Şırnak Silopi’de görev yapıyordu. Görev yaptığı dönemde yaşadıklarını yazarak kitap haline getiren Konur, Kahraman askerlerimizin terör örgütü PKK’ya karşı yürüttükleri destansı mücadeleleri ve operasyonlarda şehit olan askerlerimizin hikayeleri Dr. Konur'un kaleme aldığı "Şehidim Şahidim" kitabıyla gün yüzüne çıktı.

TIKLAYIN

160 sayfadan oluşan kitabın 2. baskısı raflarda yerini alırken, kitabı yazarken en büyük destekçisinin öğretmen olan eşi olduğunu belirtirken, asker ve polisimizle iç içeydim, çalıştığım dönem hendek terörünün zirve yaptığı dönemdi derken, bir çok operasyona şahit olduğunu, çok farklı olayları gözlemleme, analiz etme durumunda kaldığını yaşadığı olayların çoğunun acı tecrübelerden dramlardan ibaret olduğunu söyledi.İlk başta amacının kitap yazmak olmadığını, hatıra olarak yazmak istediğini ama sonrasında kitap haline getirdiklerini söyledi.

AĞABEYİM DEDİKLERİM ELLERİMDE  ŞEHİT DÜŞTÜ

Ağabeyim dediğim insanların ellerimde şehit düştüğünü dile getiren Konur, savaş kelimesini bu olaylar için kullanmak istemiyorum ama adeta savaş ortamı yaşarken, günlerce aç kaldığımızı bile söyleyebilirim dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?