PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktor sosyal medyadan isyan etti: Ruslara var bize ev yok

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Eda Han kullanıcı adıyla paylaşım yapan bir hekim "bize ev yok" diyerek adeta isyan etti. Doktor Eda, "Ukraynalı ve Ruslara ev veriyorlar ama bize ev vermiyorlar" dedi.

Gündem 12.04.2022, 14:07 Cansu Polat
Doktor sosyal medyadan isyan etti: Ruslara var bize ev yok

Twitter üzerinden paylaşım yapan Eda Han isimli kullanıcı, Antalya Kaş Devlet Hastanesinde doktor olarak görev yaptığını belirterek "kira fiyatlarının çok pahalı olduğunu" söyledi. "Ruslara ve Ukraynalılara ev veriyorlar ancak kendi ülkemizde azınlık durumundayız adeta" dedi.

Ev sahiplerine tepki gösteren doktor, kira fiyatlarının çok pahalı olduğunu ifade ederek "Bize 'Ev yok' diyerek Ruslara ve Ukraynalılara veriyorlar. Kendi ülkemizde azınlık durumdayız" dedi.

Doktorun açıklamaları şöyle:

"Antalya Kaş'ta inanılmaz derecede Rus ve Ukraynalı insanlar var. İlçenin yüzde 80'i yabancı. Aylık 20 bin TL'den evleri kiralıyorlar. Kimisi haftalıl 90 TL'ye. Bunu fırsat olarak gören yerliler buraya atanan doktor, hemşire, öğretmen vs'ye kiralik evleri olsa da yok diyor.Hastanenin aciline gelenlerin yüzde 30 kadarı şu anlık yabancı. İngilizce anlaşıyoruz. Yaz sezonunda yüzde 75'i bulur. Kendi ülkemizde azınlık durumdayız. Sadece turizm için gelseler okey. Fakat hepsi ev ve arabayı halletmis burada kalıcılar. Olan yine kendi vatandaşımıza oluyor."

Yorumlar (4)
Realite 1 ay önce
Kanada'da konut krizi: Yabancılara konut satışı yasaklanıyor
Kanada'da hükümet yabancılara 2 yıl boyunca konut satışını yasaklamaya hazırlanıyor. Söz konusu tasarı artan fiyatlar nedeniyle ev almakta zorlanan Kanadalıları korumayı amaçlıyor
Salim..... 1 ay önce
Ev sahipleri arasında doktor da var mı,bir araştırın....
Celal özdemir 1 ay önce
Eee biz müslümanız sözde... Sözüm meclisten dışarı
saglikci 1 ay önce
ne güzel işte ülkeye döviz geliyor. çok abartıyonuz. döviz için herşey yaparız biz. bakınız papaz ve dosyayı bile kiraladık.
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?