PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktor: ‘Sizin Gibi Cahil ve Vandal Halka Fazlayız’

TRT Haber’e de konu olan paylaşım Prof. Dr. Tuğsan Egemen Bilgin geldi. Bilgin, “bizler sizin gibi cahil ve vandal halka fazlayız” paylaşımıyla tepki çekti.

Gündem 08.07.2022, 20:03 Cansu Polat
Doktor: ‘Sizin Gibi Cahil ve Vandal Halka Fazlayız’

Son 3 gündür Türkiye’nin gündeminde yer alan sağlıkta şiddet konusuyla ilgili 84 milyon vatandaşa hakaret ettiği ileri sürülen Doktor Tuğsan Egemen Bilgin paylaşımıyla tepki çekti.

Bilgin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bir hastanın hayatını kurtardıklarını söyledikten sonra “bizler sizin gibi cahil ve Vandal halka fazlayız” ifadesini kullandı.

“Cahil ve vandal” ithamıyla hakaret ettiği ileri sürülen Bilgin’in kendisini uyaran vatandaşlara ise “paramı sayan adam bana laf atıyor, sus ve saymaya devam et” sözleriyle hakaretlerine devam ettiği iddia edildi.

Tuğsan Egemen Bilgin paylaşımda: “Az önce bir hayat kurtardık. 30/15 mmHg tansiyon ile dogumhaneden gelen kanamalı gebeyi kurtardık. Cerrahi ve anesteziden ogrenci ve personeller dahil aynı anda 25 kişi 2 saat uğraştı. Bizler sizin gibi cahil ve vandal halka fazlayız” demişti.

Yorumlar (32)
Aaa 2 ay önce
Dogru demis
Hak Din Islam... 1 ay önce
Neresi dogru bu lafin tamam hakli nedenlerimiz olabilir ama tüm halkı yargılayamazsınız...hizmet eden ile hizmeti alan arasindaki denge bozulursa ki bu konu recep akdağ denilen şahsın yaptığı beceriksiz işler sonucudur ve her geçen gün halkı kinlendirerek saglik personeli yıllarca düşman gibi görülmüştür. Ama burda saglik çalışanı dr ve tüm personelinde halkında kusurlu olan yönleri vardır. Asıl önemli olan hastanın ve saglik camiasının aradaki dengeyi iyi bilmesi hizmet alan ve hizmet verenin karşılıklı birbirine anlayış göstermesi yardımcı olmasıdır.bu şekilde olursa çok daha güzel bir saglik sistemi olacaktır. Lâkin bu iki tarafın hep ben haklıyım mantığı ile hareket etmesi ilerde daha çok sıkıntıları beraberinde getirir
Realite 2 ay önce
Az bile söylemiş
Realite 2 ay önce
Hekim olarak ifade edeyim
Durulmak lazım , yüzlerce kanser hastası tedavi etsekte
Bazen hastalara , sisteme kızsakta
Bunlar bizde kalmalı
Freni bozulmuş kamyon , yokuş aşağı modunda sağlık sektörü
Önce hekim - yardımcı sağlık personeli çatışması
Şimdi hekim - hasta çatışması mı
Aylardır gelir ve maaş konuşuldu vs vs
Toplum olarak , çalışanlar olarak
Bakanlık olarak
İl idareleri olarak durulma zamanı bence
Sağlık akademik yapıdır
Akademik esaslara göre sistem revize edilmeli
Herkes az susmalı , durulmalı
Hizmet veren / alan , hizmeti verenler arası çatışma alana da verene de zarar verir
Bu şekilde sistem çalışmaz hale geliyor
OKTAY KILIÇ/DÜZCE 1 ay önce
HELAL OLSUN SİZE DOGRUSU BU AKLIN YOLU BİRDİR.DOĞRU MEKANIZMALARI ÇALIŞTIRMAK LAĞZIM.
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 1 ay önce
ogretmen mumdur etrafini aydinaltir sozu emperyalizmin alfabesidir vatan sadece sehitleremi kutsal sizide kandirmislar kanilariniz bir tartismaya acin da gorun ileride ne kadar yanildiginizi anlayacaksiniz ...unutmayin bunu
enya 2 ay önce
doğru demiş
Dr.Nilgün 1 ay önce
Asla katılmıyorum. Bu millet necip bir millettir. Ülkemde bir sürü şehit ve gazi ailesi vardır. İçlerindeki çürük elmaları temizlemeyi bilirler. Kurunun yanında yaşıda yakmak bizlere yakışmaz. Bende biraz durulmak gerektiği kanaatindeyim. Hiç kimseye yukarıdan bakmak ve halkı aşağılamak sorunları çözmez. Zaten bayramımız zehir oldu. Bir hekim - hasta çatışmasını artıracak söz ve eylemlerden kaçınmak gerekir.
Dr 2 ay önce
Sonuna kadar haklı, az bile soylemia
Dr 1 ay önce
Çok doğru demiş hoca. Cahil halkın egosunu çekmek zorunda değiliz.
Senem 1 ay önce
Çok da hak ediyor sizin gibiler ne sanıorsunuz kendinizi yaa vurup gebertecenn böyle doktorlaru umarım bunuda yakalarlar bi yerde
Ss 2 ay önce
Göreviniz değilmi. Bu nasıl bir ego ve halkı aşağılama. Bazı meskektaşlarınızın üstün egosu yüzünden gerçekleşen olaylar.
Atmasyon halk kesimi 1 ay önce
Ne görevi be. Türkiye'deki kölelik düzeni. Dünyada genel olarak günde 10 hasta bakılır. Gelişmemiş, Dr u az ülkelerde 15-20. Bu kadar az maaşla ne hekimi ne de diğer sağlıkçıları çalıştıran da yok. Ruhunuz amele ve çirkef olduğu için lağım kültürünü normal sanıyorsunuz
Hekim 1 ay önce
Bu egoist adam bizi temsil etmiyor. İçimizdeki çürük yumurta bile olamaz.. maksadı hekimlerin ve sağlık çalışanlarının imajını zedelemek. İdari kanadın bu adamı atması lazım.
Dr.Buse 1 ay önce
Halkımızın içinde bir kısım sıkıntılı insanlarımız olsada tamamını aynı kefeye koymak ve hepsini aşağılamak bizim gibi okumuş ve olgun insanlara yakışmaz. Haklıyken haksız duruma düşeriz. Bu bakış açısı sorunları çözmek yerine , daha da büyütür. Bizlerde bu milletin evlatlarıyız. Azıcık durulmak lazım cidden. Aklıselim ile hakkımızı aramalı ve Aklıselim ile olması gereken şekilde dik durmalıyız. Hem Halkın tamamına vandal derseniz bizi korumak için canını vermiş binlerce Mehmetçiğin ailelerine de vandal demis olursunuz. Yapmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?