PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktor Sağlık Müdürlüğü’nü Bastı İddiası

Hakkında soruşturma yürüten idarecilerle görüşmeye gelen hekimin Sağlık Müdürlüğü’nde küfürler ederek hakaret ettiği iddia edildi.

Gündem 10.09.2022, 15:45 10.09.2022, 21:10 Cansu Polat
Doktor Sağlık Müdürlüğü’nü Bastı İddiası

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde doktorluk yapan kişinin Safranbolu‘da oğlunun eczanesinin yanındaki aile hekimliğine de taşlı saldırı yaptığı öne sürüldü.

Hızını alamayan Hekimin, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü binasına giderek hakkında soruşturma yürüten idarecilerede küfür ve hakaretler ettiği öne sürüldü.

Oğluna ait eczaneye hasta yönlendirilmiyor iddiası ile oğlunun eczanesinin yanında bulunan aile hekimliğine ve görevli doktorlara sokak ortasında saldırdığı öne sürülen hekimin sokaktaki taşlarla aile hekimliğine de saldırdığı, ardından hızını alamayarak İl Sağlık Müdürlüğünü bastığı iddia edildi.

Aile hekimliğine saldıran Dr.M. İl Sağlık Müdürlüğünün koridorlarında küfürler savurarak aradığı idarecileri bulamayınca da binadan güvenlik görevlilerinin zoru ile çıkarttığı belirtilirken, yine olay sonrası saldırıya uğrayan Aile Hekimliği, Doktor M. hakkında karakola giderek şikayetçi olduğu öğrenildi

Geçtiğimiz yıllarda görev yaptığı Safranbolu Devlet hastanesindeki poliklinik odasında oğluna ait eczaneden hastalara yazdığı ilaçları teslim ettiği ve muayene ettiği hastaları yine oğluna ait eczaneye zorla yönlendirdiği iddiaları ile soruşturma geçiren Dr. M. son olarak Karabük Eğitim Araştırma Hastanesine gönderilmişti.

Sakıncalı doktor konumunda olduğundan uzun süre poliklinik yapma yasağı bulunduğu belirtilen Dr. M.’nin poliklinik yapma yasağının da yeni kaldırıldığı hakkında yaşanan olayların da bu kadar da kalmadığı ifade ediliyor.

Yine geçtiğimiz aylarda Karabük İl Sağlık Müdürlüğünün periyodik olarak eczaneleri kontrol ve inceleme yaptığı sırada oğluna ait eczaneye gelen müdürlük görevlilerine saldırdığı, hakaretler ettiği iddiası ile hakkında hem idari hem adli soruşturma açıldığı da gündeme geldi..

Yaşanan tüm olumsuzlukların araştırılması sonrası Dr. M. için, ardından İl Sağlık Müdürlüğü binasını basmaktan, yetkililere hakaret etmek ve saldırı amaçlı bina içinde aramaktan, bir aile hekimine sokak ortasında saldırmaktan ve aile hekimliğini taşlamaktan hakkında idari ve adli soruşturma açılması bekleniliyor.

Yorumlar (3)
bir kişi 2 hafta önce
bir insanı o sınıra getiren mobbing araştırılmalı... torpilli azınlığın bir sağlık çalışanını daha getirdiği durum...
Kemal 2 hafta önce
Bence o il sağlık şeytan yerine dönmüş diye düşünmüş olabilir,dinimizde şeytan taşlamak vacip diye biliyorum. :)
Tatar ali 2 hafta önce
Olayı yapan Karabük'te gazeteci sanan Arkadaş olayı bilmeden yazdığı belli ,meslektaşı olan o aile hekimi sürekli o eczaneye gitmeyin diyerek milletin ekmeğiyle oynayıp durursa ve diğer tarafındaki eczaneye yonlendirirse ve adam konuşmaya gidince küfür yer ve tahrik edilirse o 40 yıllık doktior hazmedemez ve çıldırır.Karabuk il sağlık müdürlüğü her ay yeni olaylarla ve mobinglerle ses verirken bir magdurun çıkmasi ve hak aramasi sonucu bu kadar çamur atılıp karalaniyorsa bence bu kadar tecrübeli bı hekim kadar Karabük halkı kaybeder..çark düzen devam eder ve yapanın yanına kar olan ve adaletin olmadığı bir yerde hak aramakta saçma olur..bence il saglik acilen görevden alınmalı ve Karabük rahatlamali...
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?