PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Doktor Meslektaşı İçin ‘Irkçı Ve Homofobik Sözlerle Bana Saldırdı’ Diyerek Şikayetçi Oldu

İstanbul’da görev yapan bir doktor aynı ASM’de görev yaptığı meslektaşı için ırkçı ifadesinde bulunarak “homofobik sözlerle kendisi saldırdığını” iddia etti.

Gündem 16.06.2022, 00:33 16.06.2022, 01:18 Cansu Polat
Doktor Meslektaşı İçin ‘Irkçı Ve Homofobik Sözlerle Bana Saldırdı’ Diyerek Şikayetçi Oldu

İstanbul Esenler’de Nene Hatun Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan bir doktor aynı ASM’deki meslektaşı A.K.’nin uzun zamandır kendisine ırkçı söylemlerde bulunduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu.

Hastaların gözü önünde Kürtlere, Ermenilere ve LGBT’lilere hakaret ettiğini belirten A.K. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, CİMER ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne şikayet edilirken hakkında herhangi bir yaptırım uygulanmadığı ileri sürüldü.

KENDİSİNİ ŞİKAYET EDEN DOKTORA HAKARET ETTİ

A.K. kendisini şikayet eden doktora da, "Ermeni p..leri" şeklindeki sözlerle homofobik saldırılarda bulundu. Savcılığa yapılan şikayette delil olarak sunulan kamera kayıtlarında doktor A.K.'nin, aynı hastanede çalışan meslektaşına hastaların yanında, “Suriye’ye de giriyoruz. Bekleyin… Bunlar Ermeni, Kürt p*çleri… Ben her gün yüzüne anasına küfrediyorum, erkek değil bunlar… İbne, homoseksüel, gay bunlar…” şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunduğu görüldü. 

SAVUNMA: PKK'LILARA SÖYLEDİM

A.K. ise savcılıkta yaptığı savunmada, “Ben bunları PKK’lılara söyledim” dedi. A.K. hakkında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Disiplin Kurulu’na, CİMER’e ve Bakırköy Savcılığı’na yapılan şikayetlere ise bugüne kadar bir yanıt alınamadı.

Yorumlar (0)
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?