Doktor istifaları: İstifasını Verdi Ama Ameliyat Yüzünden Ayrılış Yapamadı!

Ortopedi uzmanı istifasını verdikten sonraki 9 saatlik süreçte neler yaşadığını anlattı, son günlerdeki doktor istifalarının ardındaki gerçeğe ışık tuttu

Gündem 18.09.2021, 16:46 Zeynep Elmalı
Doktor istifaları: İstifasını Verdi Ama Ameliyat Yüzünden Ayrılış Yapamadı!

Haziran ayında istifa yasağının kaldırılmasıyla birlikte hekimlerin devlet hastanelerinden kaçışı devam ediyor. Son olarak Sağlık Balkanlığı Elazığ Fethi Sekin şehir Hastanesi'nde uzman doktor olarak çalışan Dr.Noyan Dirlik eğitim amaçlı istifa ettiğini açıklarken, istifasını verdikten son 9 saatteki yaşadıkları, sağlıkta şiddetin istifa gerekçelerinin başında olduğunu hatırlattı.

Dr.Noyan Dirlik istifa sürecinde yaşadıklarını sosyal medya hesabından şöyle anlattı:

Dün istifamı verdim onayı bugün geldi. Normalde bugün ayrılış işlemlerini bitirip yarın yola çıkıcaktım. Bu ameliyat 9 saat sürdü. 4 uzman girdik. Uzadığı için istifamı bile tamamlayamadım.

Peki hasta yakınları ne yaptı. Biz ameliyattayken kavga çıkardı. Her türlü bilgiyi vermemize rağmen. Doktor arkadaş bilgi vermiş aşağıda devam ediyorlar diye peki hasta yakını ne demiş. "O doktorları parçalayacağım"

Bana bu 9 saatin maddi karşılığı sıfır. Diğer 2 uzmana da sıfır. Belki biri cuzi bir miktar alır. 4 kişi 9ar saat riskli bir ameliyatta uğraşıyoruz. Yukarda hasta yakınları bizi parçalamak istiyor.

Bunları şunun için yazdım. Bazıları diyor devlette doktorlar istifa ediyor diye. İşte bu yüzden istifa ediyoruz.

Ben o yüzden istifa etmedim o ayrı. Ben eğitim için istifa ettim. Herşeye rağmen ihtiyacı olan insanlar için buradayız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Karaincir 1 ay önce
Hemşire rumuzlu hekim düşmanı vatandaş doktor haberi bulunca hemen yapıştırmış yorumu????????????yürü beeee????????????????
Tiryaki misafir 1 ay önce
Yani hakikaten bende anlamıyorum. Moderatörlerde anlaşılan adamı(veya kadını) sevmiş olmalı ki sayfa reytingi için kişinin yorumu kalsın istiyorlar.
hemşire 1 ay önce
vatan hainliği mi yapıyorsunuz? bu zor zamanda kaçmak???
hemşire 1 ay önce
doktorlar bizi sevmiyor bizi kölesi gibi görüyor onları sevecek miyim bir de
bu zor zamandan kaçmadım ve devlette çalışıyorum ama bu adam kaçıyor
Murty 1 ay önce
Sayın meslektaşlarım bu varlık insan diyemiyorum.hemşire felan değil . Bizi bize kirdirmaya çalışan asalak bir varlık. Hemşire lafsini kullanıyor adımızı kirletiyor Dr hemşire bu olgunun bir bütünü. Beraber çalışan meslek grubu senin gibi asalak fitnecilere ekmek çıkmaz buradan. Defoll
Muhahahahaha 1 ay önce
Ne zaman kolay zaman oldu ki ucuz sahte vatansever. Dr a hayat boyu savaş var. Size mi adayacak tüm hayatını. Yok sanki devletin gizli bilgilerini satmış. Allah kimseyi ikiyüzlü etmesin. Şu hemşireyi parçalasın hastalar , vatansever olduğu için dert etmez
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?