Doktor Hemşire Kavgasında Doktorun İftirası Kayıtlara Geçti: Bir Buçuk Ay Uzaklaştırma Alan Hemşire..

Çorum Merkez’de bir aile sağlık merkezinde yaşanan Dr., Hemşire tartışmasında, hemşire bir buçuk ay işinden uzaklaştırılırken Doktorun aldığı raporun ve kamuoyuna verdiği bilgilerin gerçekle ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Raporu hazırlayan doktorlar ve yalan beyan veren aile hekimi hakkında karşı dava açıldı.

Gündem 16.11.2020, 20:38 16.11.2020, 20:44 Güler Sağlam
Doktor Hemşire Kavgasında Doktorun İftirası Kayıtlara Geçti: Bir Buçuk Ay Uzaklaştırma Alan Hemşire..

Geçtiğimiz aylarda Çorum Merkez Çınar Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimi Dr. H.M. K ile ebe hemşire G.H arasında tartışma yaşandı.

Gündeme ‘’HEMŞİRE DOKTORUN KOLUNU KIRDI’’ diye gelen olayda kamuoyunu bilgilendiren Aile Hekimi Dr. H.M.K’nin beyanlarının asılsız olduğu adli tıp raporuyla belgelendi.

Olayın gündeme gelmesi ile birlikte idari soruşturma başlatan İl Sağlık Müdürlüğü Ebe Hemşire G.H’yi görevden uzaklaştırarak bir buçuk ay hak mahrumiyetine uğramasına neden olmuştu.

Dr. Hemşire arasındaki kavga konu adli mercilere taşındı. Yapılan araştırmalar sonrasında Aile Hekimi Dr. H.M.K’nin ‘ kolumu kırdı ’ iddiası raporla yalanlanırken gündeme getirdiği diğer iddiaların da asılsız çıktığı öğrenildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YANLIŞTAN DÖNDÜ

Dr. H.M.K’nın almış oluğu ilk rapora ve vermiş olduğu bilgilere dayanarak soruşturma başlatan Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Ebe Hemşire G.H’yi valilik oluru ile görevden uzaklaştırmış ve bir buçuk ay yasal haklarından mahrum kalmasına neden olmuştu. Daha sonra konu hakkında yapılan incelemelerde Dr.H.M.K’nin beyanlarının ve bileği ile ilgili almış olduğu raporun gerçeği yansıtmadığı, tarafsız hekimlikçe yapılan muayene ve incelemeler sonrasında ortaya çıktı. Yeni raporları dikkate alan Çorum İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri gerekli kanun maddelerini işleterek Ebe Hemşire G.H’nin daha fazla mahrumiyet yaşamaması için göreve iadesini yaparak bir yanlışın da önüne geçmiş oldu.

3 DOKTOR 5 KİŞİ SAVCILIĞA ŞİKÂYET EDİLDİ

Dr. Hemşire kavgasında 3 doktora hatalı rapor ve yalan beyan vermekten, iki çalışana da gerçeğe aykırı beyanat vermek, adaleti yanıltmak, yalancı tanıklık yapmaktan, organize suç uydurmaktan ve kumpas kurmak iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Gelişmelerin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Cuma Şahin/ Yeniçağ / Çorum

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
reel 8 ay önce
eğer dr ve diğer sağlık personeli karşı karşıya ise, sağlık personeli 1-0 geriden başlar. dr her zaman haklıdır
karabela 8 ay önce
dr ali gıran baş kesenmi o adamına denk gelmemiş
Kerbela 8 ay önce
Yuh ya hayat bu kadar ucuz mu iki yalan beyanlar hayatın emeğin elinin altından kayıp gitsin Allahtan iftira belgelenmiş ispatlanmış ya değilse ömür boyu damgalı eşşek gibi ortada dolan dur kendi ni ispatlamaya çalış...
Benim anlamadığım nedense üst konumda olan hep haklı alt konumdakiler hep suçlu konumda olur..
Sağlığa adaletmi gelmiş 8 ay önce
Sağlıkta iyi şeyler olmaya başlamış. Çetelere el konuluyor. Gözlerim yaşardı.
Meriç 8 ay önce
Şherlok holmes kitabından alıntı gibi..
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?