PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Doktor Diplomasını Yırtmıştı: Sağlık Bakanı Tahliyeye İtiraz Etti

Şanlıurfa’da Özel Bir Tıp Merkezi Acil Servisinde görev yapan hekimi hasta yakınları darbetmişti. Saldıranların tutuksuz yargılanacağını öğrenen hekim diplomasını yırtarken, Bakan Koca karara itiraz edildiğini açıkladı.

Gündem 29.06.2022, 09:10 30.06.2022, 21:06 Cansu Polat
Doktor Diplomasını Yırtmıştı: Sağlık Bakanı Tahliyeye İtiraz Etti

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen olayda; özel bir tıp merkezinde hekimi darbeden hasta yakınları adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılama kararı üzerine darbedilen doktor diplomasını yırtarak mesleği bıraktığını açıklamıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan paylaşım ile “tutuksuz yargılama kararına karşı Cumhuriyet Başsavcılığına ve Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edilerek şüphelilerin tutuklanması talep edilmiştir” açıklamasını yaptık.

HABERİN GEÇMİŞİ

Şanlıurfa Viranşehir‘de özel bir sağlık kuruluşunun acil servisinde görevli hekime darp olayı kameralara yansırken hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı görüntülere yansıdı.

Uğradığı saldırı sonucu yaralanan doktor hastanede tedavi edildikten sonra taburcu olurken gözaltına alınan 3 zanlı ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

DİPLOMASINI YIRTARAK MESLEĞİ BIRAKTI

Saldırganların mahkeme tarafından serbest bırakılmasını öğrenen darp mağduru doktor ise diplomasını yırtarak istifa ettiğini ve mesleği bıraktığını açıkladı.

Saldırganlar serbest bırakıldı

Hastanede tedavi altına alınan doktor ise darp raporu alıp zanlılardan şikayetçi olurken olay yerine giden polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 3 zanlı, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Saldırı anını anlatan Doktor Şeyhmus Baraş, 6 aydır tıp merkezinde pratisyen hekim olarak çalıştığını belirterek, “ Dün saat 10.00’da SGK tarafından sistemimizin kapatılmasını bahane gösterip hiç muayene etmediğim, daha önce hiç görmediğim, bana başvurmayan bir hasta tarafından darp girişiminde bulunuldu. Hasta ile karşılaştığımızdan andan itibaren basa saygısızca küfürler ve tehditler yağdırdı, üzerime saldırdı.

Sonra devamında ise hastanın kardeşleri ve ağabeyleri, 5-6 kişi olarak toplanıp beni hastanenin önünde ve iç kısmında sopa ve yumruklarla yere yatırarak darp ettiler. Bu olaydan sonra şahıslardan 3 tanesi gözaltına alındı. Kendilerinden şikayetçi oldum, durumun da takipçisiyim. Kaburgalarımda çatlaklar var. Nefes alıp verirken batma oluyor. Yüzümde şişlikler var. Sırtımda ve kolumda darp izleri var. Şahıslardan şikayetçiyim. Bu durumun yeni çıkan sağlıkta şiddet yasasının ne kadar işleyeceğini ben ve Şanlıurfa Tabip Odası olarak arkasında duracağız, izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (22)
Nihat 2 ay önce
Geçmiş olsun sağlık bakanlığının yaptı tüm iyileştirmeler gibi sağlıkta şiddetin içi de boş çıktı aynısını çalışan yapıp kendine şiddet uygulayana vursa tutuklanır. Acaba aynı şiddet hakime uygulansa aynısı da olurmuydu yazık
Hemsire 2 ay önce
hep de hekimi koruyor biraz bizi de savunsa
Asabi 2 ay önce
Recep Akdağın Eseri bu şiddet olayları
Sağlıkçı 2 ay önce
Bu şerefsiz hayvanları serbest bırakan adliye çalışanları Allah sizi bildiği gibi yapsın. Sizi Allah’a havale ediyorum.
Paramedik 2 ay önce
Ben de paramedigim 3 gün önce ben de iş çıkışı üniforma üzerimdeyken öldüresiye sopa ve yumruklarla darp edildim 2 kişi tarafindan ve adamlar gününde serbest bırakıldı .sozlesmeliyim tayin başvurusunda bulundum ama bu konu çok çetrefilli ve çok zaman kaybı yaşıyorum.bu can güvenliği konusu kesinlikle ciddiye alınıp hizlandirilmali
Garabet 2 ay önce
Aha bunlarin siddet yasasi bu kadar işe yaramaz.. Ozluk haklariyla ilgili sadece performansa dayali sistem de iste boyle patlayacak bi sure sonra
Orta çağ 2 ay önce
Bunları da Suriyeliler ile birlikte geri göndermek lazım. YAllah ortadoğuya. İksire büyüye hacı hocaya daha fazla saygı gösterir bunlar. Hekimlerin düştüğü duruma sadece üzülüyoruz. Elimizden başka bir şey gelmiyor. Çok acı bir durum. Hocamıza çok geçmiş olsun diyorum.
Yolcu 2 ay önce
Bir hakime veya savcıya saldırı olduğunda serbestçe gidiyorlarsa ki gidemezler. Sözün bittiği noktadır. Yazık.
Doktor 2 ay önce
Milyon verseler gitmem. Oralar calisilacak yerler degil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?