Doktor Derya Ethem’e Gözaltı!

Mardin’de sabah saatlerinde birçok adrese yapılan baskınlarda aralarında Mardin Tabip Odası Başkanı Dr. Derya Etem’in de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gündem 12.12.2019, 14:25 12.12.2019, 14:29
Doktor Derya Ethem’e Gözaltı!

Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin ve Artuklu ilçelerinde sabah saatlerinde birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday, HDP üyeleri Neda Alper ve Emel Oran ile Mardin Tabip Odası Başkanı Dr. Derya Etem’in de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Evine yapılan baskınla gözaltına alınan Derya Etem’in çalıştığı özel hastanedeki odasında da polislerce arama yapıldığı belirtildi.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülecek.

TIKLAYIN


*Tabip Odası Başkanı Derya Ethem

TTB: Yaşam hakkını savunmak en temel görevimiz

Türk Tabipleri Birliği (TBB), Mardin Tabip Odası Başkanı Dr. Derya Etem’in gözaltına alınmasına ilişkin Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Halkın seçtiği Belediye Başkanlarından sonra sıranın hekimlerin seçtiği Oda Başkanlarına geldiğini ülkemiz demokrasisi adına kaygıyla izliyoruz. Hekimler demokrasi, barış ve sağlık hakkını savunmaktan vazgeçmeyecek” denilen açıklamada, Derya Etem’in serbest bırakılması istendi.

TTB, “Hekimlik değerlerini, toplumun sağlık ve yaşam hakkını savunmak en temel görevimizdir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?